SAÜEAH’de yarık damak ameliyatları başladı

SAÜEAH Plastik Cerrahi Servisi doktorları Sakarya’da ilk yarık damak ameliyatlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Plastik Cerrahi Servisinde, yarık damak ameliyatları başladı. Op. Dr. Hande Akdeniz tarafından gerçekleştirilen 18 aylık Ali Ensar Acaroğlu’nun ameliyatının başarılı geçmesi sonrasında, geçen ay yine bu şekil bozukluğuyla doğmuş olan 1 yaşındaki hasta Ele […]

 SAÜEAH’de yarık damak ameliyatları başladı

19.06.2019 - 20:48

Güncelleme : 19.06.2019 - 20:48

SAÜEAH Plastik Cerrahi Servisi doktorları Sakarya’da ilk yarık damak ameliyatlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Plastik Cerrahi Servisinde, yarık damak ameliyatları başladı. Op. Dr. Hande Akdeniz tarafından gerçekleştirilen 18 aylık Ali Ensar Acaroğlu’nun ameliyatının başarılı geçmesi sonrasında, geçen ay yine bu şekil bozukluğuyla doğmuş olan 1 yaşındaki hasta Ele Debo, Op. Dr. Mustafa Ekrem Güleş tarafından yapılan ameliyat sonrası sağlığına kavuştu. Her iki çocuğun başarılı tedavisi sonrasında mutluluklarını dile getiren plastik cerrahi doktorları, hastanede bu hastalıktan muzdarip çocuklara da umut kaynağı oldu. Dr. Akdeniz ve Dr. Güleş’in, gönüllü yardım kuruluşlarıyla gittikleri Özbekistan, Azerbaycan ve Sudan gibi ülkelerde sayısız ameliyatla yarık damak hastalarına yardımcı olduğu ifade edilirken, Sakarya’da yarık damak ameliyatı olmak için diğer illerde tedavi sırası bekleyen hastaların tedavilerinin SAÜEAH’da yapılmaya başladığı kaydedildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın