Öğütlü saldırıyı kınadı

Toyotasa Acil Yardım Hastanesi’nde bir hastanın yakınları tarafından uygulanan şiddet sonucu iki radyoloji teknisyenimiz yaralanmıştır. Bir personelimiz omzundan diğeri ise sırtından yaralanarak, yumruk darbelerine maruz kalmışlardır. Yapılan tedavi sonucunda her iki personelimizin de sağlık durumu iyidir; sırtından yaralanan personelimizin tedavisi sürmekte ve hayati tehlikesi bulunmamaktadır. İlgili Haber Muhtar Dişli’ye geçmiş olsun ziyaretleri… Yaşanan şiddet olayıyla […]

 Öğütlü saldırıyı kınadı

21.06.2019 - 18:08

Güncelleme : 21.06.2019 - 18:08

Toyotasa Acil Yardım Hastanesi’nde bir hastanın yakınları tarafından uygulanan şiddet sonucu iki radyoloji teknisyenimiz yaralanmıştır.

Bir personelimiz omzundan diğeri ise sırtından yaralanarak, yumruk darbelerine maruz kalmışlardır. Yapılan tedavi sonucunda her iki personelimizin de sağlık durumu iyidir; sırtından yaralanan personelimizin tedavisi sürmekte ve hayati tehlikesi bulunmamaktadır.

Yaşanan şiddet olayıyla ilgili İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Aziz Öğütlü kınama mesajı yayınladı. Öğütlü’nün kınama mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Toyotasa Acil Yardım Hastanesi’nde bu sabah saat 09.20 civarında hasta yakınları tarafından hastalarını şifa bulması için getirdikleri hastanede olay çıkarılmış, sağlık personelimize ağır hakaret ve saldırıda bulunulmuş, yaşanan olayda iki sağlık personelimiz bıçaklanarak yaralanmıştır. Kanun, nizam tanımaz, insanlıktan nasibini almamış bu şahısları nefretle kınıyoruz. Bu olay sonrası suçluların en ağır şekilde cezalandırılması için olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Yaralı sağlık personelimize, ailelerine ve çalışma arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu tür şiddet olaylarının tekrarlanmaması dileğiyle Sakarya’dan sağlığa yönelik tüm şiddet olaylarını kınıyoruz. Saygıyla kamuoyuna duyurulur”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın