“Biz, birlikte büyük bir aileyiz”

Hendek Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Hendek Adliyesi’nde görev yapan ve tayini çıkan hâkim, savcı ve adliye personeline düzenlediği veda yemeğinde Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, “Yargının üç temel unsuru; sav, savunma ve karar, her zaman olduğu gibi yine burada ve birlik, beraberlik içerisinde. Biz, birlikte büyük bir aileyiz. Bu ailede herkes kendi üstüne düşen görevi layıkıyla yapıyor. […]

 “Biz, birlikte büyük bir aileyiz”

22.06.2019 - 13:18

Güncelleme : 22.06.2019 - 13:18

Hendek Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Hendek Adliyesi’nde görev yapan ve tayini çıkan hâkim, savcı ve adliye personeline düzenlediği veda yemeğinde Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, “Yargının üç temel unsuru; sav, savunma ve karar, her zaman olduğu gibi yine burada ve birlik, beraberlik içerisinde. Biz, birlikte büyük bir aileyiz. Bu ailede herkes kendi üstüne düşen görevi layıkıyla yapıyor. Önemli olan da sevgiyle, dostlukla ve vefayla bir arada olmak, bugünkü veda yemeğinde olduğu gibi. Ve ben biliyorum ki Hendek Adliyemizden ülkemizin çeşitli illerine giden hakimlerimiz, savcılarımız, icra müdürlerimiz, katiplerimiz, o illerde de adalet dağıtacaklar. İnsanların; vicdanına, hakkaniyetine ve adaletine hizmet sunacaklar. Bu çok kıymetli bir görev. Bu kıymetli görevi layıkıyla yerine getireceklerine olan inancım tamdır. Bunu yakinen burada tanıdığım hâkim ve savcı arkadaşlarımızdan biliyorum” derken; Başsavcı Lütfi Dursun, “Tayinlerde; sevdiklerimizden, arkadaşlarımızdan ayrılıyoruz, elbette ki hüzünlü oluyor ama gideceğimiz illerdeki gelenekleri ve kültürleri görmek de artı bir değer katıyor. Dolayısıyla bu tür tayinlerin faydalı olduğunu düşünüyorum. Hukuki olarak fayda sağlamanın yanında, sosyal ve kültürel açıdan da oldukça faydalı oluyor. Buradaki görev süreniz boyunca adil kararlar verdiniz ve başarılı hizmetleriniz oldu. Adil ve hızlı kararlar vereceğinize olan inancım tamdır” dedi.

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Hendek Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Hâkimler ve Savcılar Kurulunun 2019 yılı yaz kararnamesi ile tayini çıkan; hâkim, savcı ve adliye personeli için düzenlediği veda yemeğine katıldı.

 

Hendek Belediyesi Bayraktepe Tesisleri’nde gerçekleştirilen veda yemeğine Başkan Burak’ın yanı sıra; Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Hendek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Aydın, çok sayıda hâkim, savcı, avukat, adliye personeli ve yakınları katıldı.

 

Veda yemeğinde, tayini çıkan hâkim, savcı ve adliye personeline plaket takdim edildi.

 

“Biz, birlikte büyük bir aileyiz”

Hendek Başsavcısı Sebahattin Erkaya’ya davetleri dolayısıyla teşekkür ederek sözlerine başlayan Baro Başkanı Burak, “Bugün burada olmaktan gurur duyuyorum. Yargının üç temel unsuru; sav, savunma ve karar, her zaman olduğu gibi yine burada ve birlik, beraberlik içerisinde. Bu sadece sözde değil bunu hep birlikte hayata geçiyoruz. Biz, birlikte büyük bir aileyiz. Bu ailede herkes kendi üstüne düşen görevi layıkıyla yapıyor. Önemli olan da sevgiyle, dostlukla ve vefayla bir arada olmak, bugünkü veda yemeğinde olduğu gibi” dedi.

 

“Adalet, hukuktan daha kıymetlidir”

Yargının tüm kesimleriyle, mutluluk ve güler yüz içerisinde hasbihal etmenin onurunu dile getiren Başkan Burak, “Biz biliyoruz hukuk çok kıymetli ama hukuktan çok daha kıymetli bir şey daha var; adalet. İçinde adalet olmayan hukuk, hukuk değildir. Dolayısıyla adalet, hukuktan daha kıymetlidir. Ve ben biliyorum ki Hendek Adliyemizden ülkemizin çeşitli illerine giden hakimlerimiz, savcılarımız, icra müdürlerimiz, katiplerimiz, o illerde de adalet dağıtacaklar. İnsanların; vicdanına, hakkaniyetine ve adaletine hizmet sunacaklar. Bu çok kıymetli bir görev. Bu kıymetli görevi layıkıyla yerine getireceklerine olan inancım tamdır. Bunu yakinen burada tanıdığım hâkim ve savcı arkadaşlarımızdan biliyorum. Bu sebeple herkese başarılar diliyor, yaz kararnamesi ile ilimize gelen hâkim ve savcılarımıza da hoş geldiniz diyorum, eminim ki Sakarya’yı çok seveceksiniz” diye konuştu.

 

“Tayinler sosyal ve kültürel açıdan da fayda sağlıyor”

Plaket takdiminin ardından konuşan Başsavcı Lütfi Dursun, veda yemeklerinin duygu yüklü geçtiğini ifade etti. Başsavcı Lütfi Dursun, “Tayinlerde; sevdiklerimizden, arkadaşlarımızdan ayrılıyoruz, elbette ki hüzünlü oluyor ama gideceğimiz illerdeki gelenekleri ve kültürleri görmek de artı bir değer katıyor. Bir yörede hassas olunan bir konu diğer yörede daha geliştirilebiliyor. Dolayısıyla bu tür tayinlerin faydalı olduğunu düşünüyorum. Hukuki olarak fayda sağlamanın yanında, sosyal ve kültürel açıdan da oldukça faydalı oluyor” ifadelerini kullandı.

 

“Başarılar diliyorum”

Başsavcı Dursun, “Buradaki görev süreniz boyunca adil kararlar verdiniz ve başarılı hizmetleriniz oldu. Adil ve hızlı kararlar vereceğinize olan inancım tamdır. Bu vesileyle yeni görev yerlerinizin hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum” diye ekledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın