SUBÜ-Oş Üniversitesi ile İşbirliği

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile Oş Üniversitesi arasında karşılıklı işbirliği adımları atıldı. Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Zirvesi için Sakarya’ya gelen Kırgızistan Oş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kanıbek İsakov ve beraberindeki heyet Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ziyaret etti. Ziyarette iki üniversite arasında işbirliği yapılması da gündeme gelirken, Oş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kanıbek […]

 SUBÜ-Oş Üniversitesi ile İşbirliği

22.06.2019 - 13:25

Güncelleme : 22.06.2019 - 13:25

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile Oş Üniversitesi arasında karşılıklı işbirliği adımları atıldı.

Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Zirvesi için Sakarya’ya gelen Kırgızistan Oş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kanıbek İsakov ve beraberindeki heyet Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ziyaret etti. Ziyarette iki üniversite arasında işbirliği yapılması da gündeme gelirken, Oş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kanıbek İsakov günün önemine ilişkin duygu ve düşüncelerini anı defterine yazdı. Rektör İsakov, “Üniversiteniz genç fakat derin bir geleneğe sahip. Üniversiteye gelecek adına başarılar dileriz. Dostluk ve işbirliğimiz bundan sonraki süreçte de devam edecek” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Sarıbıyık, iki üniversite arasındaki akademik yayın, ortak proje ve diğer bilimsel bilgi paylaşımı alanlarında işbirliğinin artarak devam etmesi yönünde adımların atılacağını söyledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın