Dev Kahramanmaraş dondurmalı açılış

Kahramanmaraş’ın büyük dondurma firmaları arasında yer alan ve 1960 yılından beri hizmet veren Alpedo, Sakarya’nın Serdivan ilçesindeki yeni şube, Sakarya Protokolünün katılımıyla kesilen dev Alpedo dondurmasıyla hizmete açıldı. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Başkanı ve Adem Tok İnşaat ve Dekorasyon Yönetim Kurulu Başkanı Adem Tok’un sahibi […]

 Dev Kahramanmaraş dondurmalı açılış

23.06.2019 - 13:04

Güncelleme : 23.06.2019 - 13:04

Kahramanmaraş’ın büyük dondurma firmaları arasında yer alan ve 1960 yılından beri hizmet veren Alpedo, Sakarya’nın Serdivan ilçesindeki yeni şube, Sakarya Protokolünün katılımıyla kesilen dev Alpedo dondurmasıyla hizmete açıldı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Başkanı ve Adem Tok İnşaat ve Dekorasyon Yönetim Kurulu Başkanı Adem Tok’un sahibi olduğu; Picasso Alpedo Dondurma Bahçesi; düzenlen törenle Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde resmen açıldı. Açılışa; Alpedo Kervan Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, AK Parti Sakarya il Yönetim Kurulu Üyeleri Enver Tok, Mustafa Kaytaz, Ömer Arslan, SGK Sakarya il müdürü Erhan Çavuş, Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Mehmet Şehit ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışa katılan protokol mensupları; Kahramanmaraş’ta özel olarak hazırlanan dev Alpedo dondurmasını özel balta ile keserek, vatandaşlara dağıttı.

Yerli sermaye, %100 doğal ve helal sertifikalı

Açılışta bir konuşma yapan Alpedo Kervan Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu; Alpedo’nun 7 ülkeden 72 bin noktada hizmeti bulunduğunu vurgulayarak; “Bugün açılışını yaptığımız Picasso Alpedo Dondurma Bahçesi’ne Kahramanmaraş’ı, Sakaryalı halkımızın ayağına getirdik. Bununla birlikte Sakarya’daki Merkezinde 43 olmak üzere ilçeleriyle birlikte 57’ye çıkardık. hizmet noktamızı Kahramanmaraş’taki fabrikamızda; 30 bin metrekare kapalı alanda Keçi sütü ve doğal saleple helal sertifikasıyla günlük 110 ton doğal dondurma üretiyoruz. Buradan Türkiye’nin doğusundan batısına Dubai, Katar,  Suudi Arabistan ve Çin olmak üzere 7 ülkeye ihracat yapıyoruz. Mardin Kızıltepe OSB’deki fabrikamızdan da Kuzey Irak ve Suriye’ye dağıtım yapıyoruz. Bosna Hersek’te kuracağımız fabrikamızda ise buradan AB ülkelerine ihracat yapacağız. Yılsonuna kadar hedefimiz; 7 ülkeden 30 ülkeye; 72 bin satış noktasından 110 bin noktaya çıkarmaktır” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın