İl Milli Eğitimden Öğretmenlere Doğa Yürüyüşü

Öğretmenlerin 2019 Haziran Dönemi Mesleki Çalışmaları kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlere yönelik olarak Doğa Yürüyüşü, Kültür Gezisi, Müzik Dinletisi ve Piknik organize edildi.. Taraklı İlçesindeki Karagöl Yaylasında düzenlenen Doğa Yürüyüşüne İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ile çok sayıda öğretmen katıldı. MEB Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen mesleki çalışma programı çerçevesinde […]

 İl Milli Eğitimden Öğretmenlere Doğa Yürüyüşü

26.06.2019 - 19:18

Güncelleme : 26.06.2019 - 19:18

Öğretmenlerin 2019 Haziran Dönemi Mesleki Çalışmaları kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlere yönelik olarak Doğa Yürüyüşü, Kültür Gezisi, Müzik Dinletisi ve Piknik organize edildi..

Taraklı İlçesindeki Karagöl Yaylasında düzenlenen Doğa Yürüyüşüne İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ile çok sayıda öğretmen katıldı.

MEB Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen mesleki çalışma programı çerçevesinde gerçekleşen doğa yürüyüşü Karagöl Yaylası’ndan başlayıp 9 kilometre uzunluğundaki parkurun sonunda Yanık Yaylası’nda tamamlandı.

 

Öğretmenlerin severek katıldığı doğa yürüyüşü sonunda Taraklı merkezinde kültür gezisi ve  yürüyüşe katılan müzik öğretmenleri eşliğinde müzik dinletisi yapıldı.

 

Okulların kapanmasından sonra öğretmenler için 17-21 Haziran ve 24-28 Haziran tarihleri arasında iki hafta süren mesleki çalışmalarda ilk hafta 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ders yılı sonu Öğretmenler Kurulu Toplantısı ve genel gündem konularının yanısıra, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda okul düzeyinde gerçekleştirilen çalışmaların değerlendirilmesi yapıldı.

 

Mesleki çalışmaların ikinci haftasında okulların imkanları doğrultusunda müze gezileri, bilim etkinlikleri, kültürel geziler, doğa yürüyüşleri, öğretmenlerin motivasyonunu ve kurumsal aidiyet duygularını arttırıcı piknik organizasyonları yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, mesleki çalışma olarak düzenlenen doğa yürüyüşünde öğretmenlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, 1 Temmuz’da başlayacak yaz dönemi tatilinde tüm öğretmenlere aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu tatiller diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın