Milli Yüzücünün Hedefi SUBÜ

Down Sendromlu Milli Yüzücü Fatma Çağlar Demir Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ziyaret ederek, SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük bölümünde okuma hedefinin olduğunu ifade etti. Down Sendromlu Milli Yüzücü Fatma Çağlar Demir Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ziyaret etti. Genç yaşına rağmen kariyerinde birçok madalya bulunan Çağlar, üniversite sınavının açıklanmasını […]

 Milli Yüzücünün Hedefi SUBÜ

27.06.2019 - 11:44

Güncelleme : 27.06.2019 - 11:44

Down Sendromlu Milli Yüzücü Fatma Çağlar Demir Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ziyaret ederek, SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük bölümünde okuma hedefinin olduğunu ifade etti.

Down Sendromlu Milli Yüzücü Fatma Çağlar Demir Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ziyaret etti. Genç yaşına rağmen kariyerinde birçok madalya bulunan Çağlar, üniversite sınavının açıklanmasını beklerken, SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük bölümünde de okumayı hedeflediğini açıkladı. Çağlar, ayrıca, önce Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ardından da 2020’de Antalya’da düzenlenecek 2’nci Down Sendromlular (trisome) Dünya Spor Oyunları’nda madalya kazanmak hedefinde olduğunu da belirtti.

Rektör Mehmet Sarıbıyık da Fatma Çağlar Demir’in Cumhurbaşkanının sevgisini kazanan başarılı bir sporcu olduğunu ve kendisinin Sakarya ve Türkiye için büyük bir örnek olduğunu belirtti. Rektör Sarıbıyık Çağlar’ın down sendromlu çocuklar için sportif yetenek taraması talebini desteklediğini de ifade etti.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın