Yaz Spor Okulları Açıldı

Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen İl Spor Merkezlerinin açılış töreni gerçekleşti. Kent Orkestrası Şehitlerimiz anısına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan İl Spor Merkezlerinin açılışında renkli görüntüler vardı. Sakarya Büyükşehir Kent Orkestrasının açılış konserinin ardından protokol konuşmaları yapıldı. İlgili Haber “Şampiyona için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde lansman yapılacak” Başarılar […]

 Yaz Spor Okulları Açıldı

29.06.2019 - 18:55

Güncelleme : 29.06.2019 - 18:55

Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen İl Spor Merkezlerinin açılış töreni gerçekleşti.

Kent Orkestrası

Şehitlerimiz anısına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan İl Spor Merkezlerinin açılışında renkli görüntüler vardı. Sakarya Büyükşehir Kent Orkestrasının açılış konserinin ardından protokol konuşmaları yapıldı.

Başarılar dilediler

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir konuşma yaparak sporcu ve antrenörlere başarılar diledi.

Tanıtım ve gösteriler

Konuşmaların ardından branş tanıtımları ve sportif gösteriler yapıldı. Cimnastik,  Atletizm, Bisiklet, Masa Tenisi, Badminton, Tenis ve Halter branşında yapılan gösteriler nefesleri kesti.

Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Yaz Spor Okullarında 05-18 yaş arası 9.600 genç 24 branşta ücretsiz eğitim görecek.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’dan Teşekkür

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy;” Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 16 İlçemizde , 54 branşta spor faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.  İl Müdürlüğümüz bünyesinde ise 23 branşta 65 antrenörümüzle gençlerin hizmetindeyiz. Geçtiğimiz yıl 10.934 olan lisanslı sporcu sayımızı, bugün itibariyle 11.140 sporcuya ulaşarak geçmiş bulunmaktayız. Faal Sporcu sayımızı 7 Bin 200 seviyesinin üzerinde yer alıyor”dedi.

Özsoy ; “İlimiz, Okul Sporlarında 67. 051 sporcu sayısı ile geçtiğimiz yılı Türkiye Üçüncü olarak tamamladı. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında ise 71.060 öğrenciye spor yaptırdık. 2018 yılında Uluslararası Müsabakalarda mücadele eden Milli Sporcularımız toplamda ülkemiz adına 67 madalya kazandırmışlardır. Geçtiğimiz ay Romanya’da düzenlenen Avrupa Boks Şampiyonasında sporcumuz Ece Asude Ediz , Avrupa Boks Şampiyonu olarak İlimize altın madalya kazandırdı. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından bu yıl il kez düzenlenen U13 Futbol Alt yapı Projesinde Gençlik Merkezi Takımımız Türkiye Dördüncüsü oldu. 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Yarışları sonucunda İl Karmamız Kızlarda Türkiye üçüncüsü , erkeklerde ise Türkiye dördüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı ” dedi

Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “İlimizi Yurt İçi ve Yurt Dışı müsabakalarda temsil eden sporcularımızı tebrik ediyor, önümüzdeki yıllarda da daha büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorum. Sporu tüm topluma yaymayı , çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan korumayı ve sağlıklı bir birey olarak yetişmesini hedefliyoruz. Yaz Spor Okulları, Vatanını ve Milletini seven, ruhen ve bedenen sağlığı yerinde sportmen bir nesil yetiştirmek ve yönlendirmek için 81 İlde her yıl uygulanıyor. Sakarya Valiliği ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz ve bugün açılışını yaptığımız İl Spor Merkezlerinde ,  05-18 yaş gruplarındaki 9600 gencimiz 24 branşta spor yapacaklar. Ayrıca tüm vatandaşlarımıza yönelik gençlik ve spor faaliyetlerimiz , yıl boyunca konusunda uzman antrenörler eşliğinde tesislerimizde devam ediyor “dedi.

Özsoy son olarak ; “Sporun ve sporcunun her zaman yanında yer alan Sakarya Valimiz Ahmet Hamdi Nayir ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkür ediyorum.  İl Spor Merkezlerine kayıt yaptıran siz değerli çocuklarımıza spor ve okul hayatında başarılar diliyor, hepinize teşekkür ediyorum “ şeklinde konuştu.

Yaz Spor’la Güzel

Yaz Spor Okullarında Atıcılık, Avcılık, Cimnastik, Karate, Tenis, Atletizm, Güreş, Kick Boks, Voleybol, Badminton, Halter, Kürek, Yüzme, Basketbol, Hentbol, Masa Tenisi, Triatlon, Bisiklet, Judo, Taekwondo, Eskrim, Boks, Kano, Wushu ve Futbol dallarında yaz boyunca eğitim verilecek.

Spora Engel Yok

Engelliler İl Spor Merkezleri’nde ise engelli öğrenciler ve özel sporcular 12 spor dalında ücretsiz eğitim görecek. Bedensel Engelliler Atletizm, Halter, Masa Tenisi, Yüzme, Okçuluk ve Boccia spor dalında, İşitme Engelliler Güreş, Karate, Taekwondo, Atletizm, Judo ve Bisiklet dalında, Görme Engelliler Atletizm, Judo, Yüzme ve Özel Sporcular ise Atletizm, Cimnastik ile Masa Tenisi dalında spor eğitimleriyle buluşacak.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın