Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,66 / Satış: 5,69
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

SAÜ’de Mezuniyet Heyecanı Devam Ediyor

SAÜ’de Mezuniyet Heyecanı Devam Ediyor
  • 03.07.2019
  • 172 kez okundu
Reklam

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim, Sağlık Bilimleri, Sanat Tasarım ve Mimarlık fakülteleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2018-2019 yılı mezuniyet törenleri yapıldı.

Sakarya Üniversitesi Stadyumunda gerçekleşen törene Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, SAÜ Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytekin İşman, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Kadriye Didem Atiş, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevin Altınkaynak, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Emin Altundemir ile mezunlar ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, açılış konuşmaları ile devam etti.

“Mezunlarımız bizim evladımız gibiydi”

Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Bugün üç fakültemiz ile bir meslek yüksekokulumuzun taze mezunları buradalar. Mezunlarımız bizler için ve hocalarımız için birer evlat gibiydi. Tıpkı ebeveynler gibi biz de bütün imkânlarımızı seferber ederek, gençlere bir taraftan en iyi imkânları sunarken, diğer taraftan da alanları ile ilgili en iyi eğitimi verme gayreti içerisinde olduk. Uzun bir maratonun sonunda, gençler diplomalarını almaya hak kazandılar. Mezun oldunuz, ancak öğrenmenin hayat boyu devam etmesi gerçeğini unutmayın. Bu gayretinizi devam ettirin. Hepinize ömür boyu başarılar diliyorum” dedi.

“Sorumlu genç iletişimciler mezun ettik”

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytekin İşman, fakültenin kuruluşunun 6’ncı yılında 3’üncü mezuniyet törenini gerçekleştirdiklerini söyledi. Dekan İşman, “Değerli genç iletişimciler, yıllardır devam ettirdiğiniz eğitim hayatınızın önemli bir sürecini daha başarıyla tamamladınız. Bugün her biriniz artık kendiniz ve ailenizin yanı sıra ülkenize ve dünyaya karşı da sorumlu genç iletişimcilersiniz. İnanıyoruz ki burada aldığınız eğitimle kariyer basamaklarını hızla tırmanacak ve önemli başarılar elde edeceksiniz. Değerli ailelerinize, fakültemiz öğretim elemanlarına ve idari personeline de teşekkürü bir borç biliyorum. Bundan sonraki hayatınızda hepinize üstün başarılar diliyorum” diye konuştu.

“Sanatın ve bilimin aydınlattığı yoldan ayrılmayın”

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Kadriye Didem Atiş, “Değerli meslektaşlarımız, bugün hepimiz için başarı, gurur, hüzün ve ayrılık günü. Göstermiş olduğunuz çabalar sonucunda bugün sizleri uğurluyoruz. Artık sanatın ve bilimin aydınlattığı yoldan ayrılmadan şahsınız, aileniz ve ülkemiz için çalışmaya devam etme zamanınız başlıyor. Meslektaşlarıma, çalışma arkadaşlarıma ve idari personelime minnettarım. Hayatınız boyunca Sakarya Üniversiteli olmanın gururunu taşıyın. Tüm yaşamınız boyunca ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olacağımızdan şüpheniz olmasın. Değerli aileler, sizleri de tebrik ediyorum. Sevgili yeni meslektaşlarımız, yolunuz açık olsun, hepinizi çok seviyoruz” şeklinde konuştu.

“Sağlık ordusuna yeni mezunlar kattık”

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevin Altınkaynak, “Fakültemiz ilk mezunlarını 2001 yılında verdi. Bugün 19’uncu mezuniyet törenimizde 164 hemşire ve 57 ebe olmak üzere 221 mezunu sağlık ordusuna kazandırmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Geleceğimiz olan mezunlarımızı yetiştirmede katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgili mezunlarımız, sizler hem mesleğinizin kutsallığını, hem de sağlık hizmetlerindeki sorumluluklarınızı bilerek mesleğe ilk adımınızı atıyorsunuz. Hemşirelik ve ebelik, insan sevgisiyle dolu, şefkat ve sabır ile yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir. Sağlık, mutluluk ve başarılar sizlerin olsun. Yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

“Öğrenme hayat boyu devam edecek”

Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Emin Altundemir ise yüksekokul olarak toplam 8 programda eğitim verdiklerini aktardı. Prof. Dr. Aldundemir, “Bu yıl toplam bin 976 öğrencimiz eğitim aldı. Bugün 416 öğrencimizi mezun ediyoruz. Kendileriyle gurur duyuyorum, onları tebrik ediyorum. Kıymetli ailelerimizi de en içten duygularımla kutluyorum. Sevgili mezun öğrencilerimiz, bugün sizin gününüz. Öğrenme hayat boyu devam edecektir. İyi bir eğitim aldınız. Ülkemizin sağlık alanındaki başarılarında sizlerin de katkılarını göreceğiz ve bunlardan gurur duyacağız” dedi.

Dereceye girenler ödüllerini aldı

Açılış konuşmalarının ardından mezuniyet yemini ile fakültelerin okul ve bölüm bazında bölümlerini dereceyle bitirenlerin ödül takdimine geçildi. İletişim Fakültesi birincisi Selen Özay, ikincisi Ayşe Ayhan, üçüncüsü Esranur Çalışkan; Sağlık Bilimleri Fakültesi birincisi Gamze Açıkgöz, ikinci Hasret Akbaş, üçüncü Berfu Kuru; Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi birincisi Meltem Varnalı, ikincileri Uğur Özdemir ve Hatice Yaldız, üçüncüleri Muhammet Esat Yaldız ve Melek Akyüzlü; Sağlık Hizmetleri MYO birincisi Zehra Yalçınkaya, ikincisi Nagehan Yaşar, üçüncüsü Rabia Aydın, ödüllerini ve plaketlerini aldılar.

Mezunların büyük coşku yaşadığı tören, kep atılması ile sona erdi.

İLİTAM Öğrencilerinin Mezuniyet Sevinci

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Lisans Tamamlama Programı (İLİTAM) 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sakarya Üniversitesi İLİTAM Mezuniyet Töreni, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, akademisyenler, öğrenciler ve ailelerin katılımı ile 1 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan mezuniyet töreni programı, renkli anlara sahne oldu.

“İLİTAM özel bir öğrenci grubudur”

Törenin açılış konuşmasını yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, “İLİTAM özel bir öğrenci bir grubu. Mezuniyet töreninden de anlaşılacağı üzere, her ne kadar üniversitede çok az zaman geçirseler de iyi organize olabilen bir öğrenci grubumuz. İnşallah güzel bir gün geçireceksiniz. İlahiyat mezunu olmak, sürekli çalışmayı gerektirir. Size verilecek olan diploma ile yeni bir hayata başlamış olacaksınız. Size düşen sorumlulukları yerine getireceğinizden hiçbir şüphemiz yok. Allah gününüzü bereketli eylesin. Bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

“Türkiye’nin en büyük ilahiyat fakültelerinden birisiyiz”

Bu yıl İLİTAM programından 126 öğrencinin mezun olduğunu belirten Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, “İLİTAM programından 126 öğrencimizi mezun etmenin heyecanını hep beraber yaşıyoruz. Mezuniyetlerinin kendilerine, ailelerine ve ülkemize hayırlar getirmeleri temennisiyle kendilerini ve ailelerini tebrik ediyorum. Fakültemiz yetkin akademik kadrosu, lisans ve lisansüstü programları ve İLİTAM ile birlikte 4 bini aşan öğrenci sayısı ile Türkiye’nin en büyük ve önde gelen ilahiyat fakültelerinden birisidir. Üniversite tercihlerindeki sırası, akademik başarıları, düzenlediği ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılar, yurt dışı öğrenci değişim programlarına aktif katılımı ve diğer faaliyetleri ile benzeri kurumlar arasında haklı bir yer edinmiş ulusal ve uluslararası arenada tanınırlık kazanmıştır” dedi.

“İki günü birbirine eşit olan ziyandadır”

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin daima milletinin yanında kararlı bir duruş sergileyen fakülte olduğunu ifade eden Prof. Dr. Bostancı, “Ülkemizin 15 Temmuz sonrasında geçirdiği zorlu süreçte ve öncesinde daima ülkesinin ve milletinin yanında kararlı bir duruş sergileyen fakültemiz, bundan sonraki süreçte de aynı duruşu yine kararlılıkla sürdürecek ve ‘İki günü birbirine eşit olan ziyandadır’ kutlu sözünden aldığı inançla daima daha iyiye ve güzele olan gelişimini devam ettirecektir. Sevgili öğrenciler, bundan sonraki yaşamınızda hepinize başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun” şeklinde konuştu.

İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Levent Öztürk de Mezuniyet Töreninin açılışında bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Öztürk, konuşmasında mezun olacak öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Tören, Tasavvuf Musikisi Dinletisi ardından düzenlenen plaket takdimi, yemin ve kep atma ile son buldu.

9-14 Eylül 2019 tarihlerinde Yunanistan’ın Atina şehrinde düzenlenen 27. Balkan Bilgisayar Olimpiyatına Türkiye Milli Takım üyesi olarak katılan Sakaryalı öğrenci...
Cankurtaranlar görevlerini tamamladı
Büyükşehir Belediyesi Cankurtaran ekipleri Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerindeki görevlerini başarıyla tamamladı. Bu yıl cankurtaran ekipleri 60 personel, 40 cankurtaran...
Vali Nayir’den Emektar Baston Ustası Çakıner’e Ziyaret
Vali Ahmet Hamdi Nayir, eşi Hanımefendi Münevver Nayir ile birlikte Erenler ilçesi Kayalar Memduhiye Mahallesi’nde bulunan atölyesinde çalışmalarına devam eden...
“Esnaf ve sanatkarlarımızın her zaman yanındayız”
SESOB Başkanlar Birliği toplantısında konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak esnaf ve sanatkârlarımızın beklentilerine cevap verebilecek, sorunların çözümünde pay...
Öğütlü: İlkyardım eğitimi önemli
Dünya İlkyardım Gününde açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, bilinçsizce yapılan ilkyardımın hasta yada yaralıya yarar yerine...
Sakarya Üniversitesinde Yeni Atamalar
Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) çeşitli görevlere atamalar yapıldı. Öğrenci Dekanlığını yürüten Prof. Dr. Ahmet Özmen, Bilgisayar Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (BAUM)...
SATSO’dan Girişimcilere Mentorlük Desteği
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Sakarya Hizmet Müdürlüğü arasında Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında mentorluk havuzu oluşturulması amacıyla...
Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Büyük Başarısı
İlimizin en köklü meslek liselerinden biri olan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansının 2019 İmalat Sanayiine...
Merkez Valisi Köse’den Vali Nayir’e Ziyaret
Merkez Valisi Sayın Mesut Köse, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti. Valilik makamında gerçekleşen ziyarette Sakarya’yı çok beğendiğini ifade eden...
Abdullah Çiftçi Düşünce Ve Dayanışma Platformunun Konuğu oluyor
Stratejist Abdullah Çiftçi Sakarya Düşünce Ve Dayanışma Platformunun Eylül Ayı Konuğu oluyor. Sakarya Düşünce Ve Dayanışma Platformu Başkanı Hasan demir...
SAÜ’den Korumalı Futbol Milli Takımına 4 İsim
Sakarya Üniversitesi Korumalı Futbol Takımından 3 oyuncu, Milli Takımın İsrail ve İspanya ile oynayacağı Avrupa Şampiyonası Grup Eleme maçlarının kadrosuna...
MHP İlçe ve Arifiye Ülkü Ocaklarından Muhtarlar Derneğine ziyaret
MHP İlçe teşkilatı ve Arifiye Ülkü Ocaklarından  Ariifye Muhtarlar Muhtarlar Derneğine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi. MHP Arifiye İlçe Başkanız Murat...
Hukuk camiası bu kez yeşil sahada bir araya gelecek
Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Sakarya Adliyesi tarafından düzenlenen Resmi Daireler Kurumlar Arası Şühedaya Vefa Futbol Turnuvası’nda yer alan...
Vali Nayir Başak Traktör Fabrikasını Ziyaret Etti
Her hafta Cuma günleri gerçekleştirdiği sanayi kuruluşları ziyaretlerine devam eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Başak Traktör Fabrikasında incelemelerde bulundu. Fabrika...
TÜMSİAD SAKARYA ŞUBEDE BAYRAK DEĞİŞİMİ
Şube Başkanı Ahmet Ölmez, başkanlık görev süresinin dolması nedeniyle görevini Şaban Yener’e devretti. Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ