Kültür ve Turizm Bakanlığı Heyeti İlimizde

Çeşitli inceleme ve çalışmalarda bulunmak üzere İlimize gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzmanlarından Zeynep Yenice, Songül Camgöz ve Merve Kabasakal, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti. İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz ile Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi Turizm Komisyonu Başkanı Recep Yeşil’in de eşlik ettiği ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir’e bilgiler veren Uzmanlar, […]

 Kültür ve Turizm Bakanlığı Heyeti İlimizde

04.07.2019 - 11:27

Güncelleme : 04.07.2019 - 11:27

Çeşitli inceleme ve çalışmalarda bulunmak üzere İlimize gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzmanlarından Zeynep Yenice, Songül Camgöz ve Merve Kabasakal, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz ile Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi Turizm Komisyonu Başkanı Recep Yeşil’in de eşlik ettiği ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir’e bilgiler veren Uzmanlar, Sakarya’nın turizm potansiyelini araştırmaya yönelik bir program gerçekleştireceklerini belirttiler.

Sakarya’nın tüm ilçeleri ile birlikte turizm açısından, kültür açısından bakıldığında önemli bir potansiyeli olduğuna inandıklarını söyleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Doğası ve havası ile halen keşfedilememiş ve insan eli değmemiş yaylalarımız olduğu halde, bazılarından yeterli oranda istifade edemiyoruz, bazılarını da Sakaryalılar dâhil birçok insan bilmiyor. Özellikle tanıtımımıza katkı sağlayacak olan yerleri iyice analiz edip, güzel bir çalışma yapmamız gerektiği kanaatindeyim. Sakarya gibi çok farklı alanlarda büyük başarılara sahip, sanayi ve tarım dâhil her açıdan önemli değerleri bulunan yerlerin ulaşım açısından sıkıntılı olmayan turizm değerlerinin ortaya çıkarılması, o şehrin her yönüyle gelişmesine de büyük katkı sağlayacaktır. Her şeyden önce değerlerimizi, zenginliğimizi bizim keşfetmememiz ve bilmemiz gerekmektedir” dedi.

İlimizde yapılacak çalışmalar konusunda heyetle görüş alışverişinde de bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzmanlarının ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu da belirterek başarılar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın