ARSİADER’den Üye Bilgilendirmelerine devam

Arifiye Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (ARSİADER) Yönetimi  Üye ziyaretlerini iş yerlerine giderek gerçekleştirerek,Ülke Ekonomisinin  son durumları hakkında bilgilendirmelerine devam ediyor. Bu Kapsamda ARSİADER Yönetim Kurulu Üyelerinden ARİFİYE FİDANCILIK Genel Müd. işletme sahibi Murat KAYA ve DAYIOĞLU KARDEŞLER Mermer işletme sahibi Harun DAYIOĞLU  iş yerlerinde ziyaret edildi. Ziyarete Arsiader Başk. Fatih Fahri YETER, Başk. […]

 ARSİADER’den Üye Bilgilendirmelerine devam

18.07.2019 - 11:01

Güncelleme : 18.07.2019 - 11:01

Arifiye Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (ARSİADER) Yönetimi  Üye ziyaretlerini iş yerlerine giderek gerçekleştirerek,Ülke Ekonomisinin  son durumları hakkında bilgilendirmelerine devam ediyor.

Bu Kapsamda ARSİADER Yönetim Kurulu Üyelerinden ARİFİYE FİDANCILIK Genel Müd. işletme sahibi Murat KAYA ve DAYIOĞLU KARDEŞLER Mermer işletme sahibi Harun DAYIOĞLU  iş yerlerinde ziyaret edildi.
Ziyarete Arsiader Başk. Fatih Fahri YETER, Başk. Yard. Serkan ÇAKIR, Genel Sekreter Fatih ATALAY, İnsan Kaynakları Kom. Başk. Mehmet VURALOĞLU, Sosyal İşler Kom. Başk. Yard. İrfan KOÇAK ve Sezai SARIKÜLÇEOĞLU Katıldı.
Ziyarette Ülke Ekonomisindeki gelinen son durum, alınması gereken önlemler, piyasadaki nakit paranın kıtlığı, Üretim maliyetleri, Yüksek Sabit maliyetler ve Karlılığın azalması değerlendirildi. Çözüm olarak ise; Yerli Üretimine teşvik edilerek arttırılması, İthalatın azaltılarak İhracatın arttırılması için Dünyada genelinde daha farklı pazarlar bulunması, piyasaya daki dolaşan (TL) miktarı Emisyon hacmine göre sübvanse edilmesi gerektiği (Piyasaya kontrollü para basılarak piyasaya Türk Lirası sürülmesi) kısaca Vatandaşın cebine bir bahaneyle Nakit para girmesi gerektiği, Devletin Yerli işletmelere uzun vadeli faizsiz kredi temin etmesi gerektiğinin altı çizildi. Faizlerin düşürülmesi,Kısa vadede Dövizin yükselişine sebep olabileceği fakat Uzun vadede ülke ekonomisinin canlanması ve düzelmesine vesile olabileceği konuşuldu…

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın