SEVMEKDER’in Konuğu Yazar Muammer ERKUL

Sakarya Sevgi Mektebi Derneği (SEVMEKDER) Okur-Yazar buluşmalarınnı bu hafta ki konuğu Yazar-Çizgi Romancı MUAMMER ERKUL ile devam ettiriyor. 19 Temmuz Cuma Saat. 14:00 Yunus Emre Kültür Merkezi Konferans Salonunda Yazar-Çizgi Romancı MUAMMER ERKUL okurları ile birlikte olacak,söyleşinin ardından Yazar Muammer Erkul kitaplarını imzalayacak.   İlgili Haber TÜBİTAK DAİRE BAŞKANI SUBÜ’DE Muammer ERKUL biyografi… [Meraklı bir okuyucumuz, […]

 SEVMEKDER’in Konuğu Yazar Muammer ERKUL

18.07.2019 - 11:30

Güncelleme : 18.07.2019 - 11:30

Sakarya Sevgi Mektebi Derneği (SEVMEKDER) Okur-Yazar buluşmalarınnı bu hafta ki konuğu Yazar-Çizgi Romancı MUAMMER ERKUL ile devam ettiriyor.

19 Temmuz Cuma Saat. 14:00 Yunus Emre Kültür Merkezi Konferans Salonunda Yazar-Çizgi Romancı MUAMMER ERKUL okurları ile birlikte olacak,söyleşinin ardından Yazar Muammer Erkul kitaplarını imzalayacak.

 

Muammer ERKUL biyografi…

[Meraklı bir okuyucumuz, yıllar önce “biyografi” niyetine yazdıklarımızı bulup da o siteye koymasaydı, şu aşağıdaki ifadeler belki de şimdi kayıptı:] Hemen okunuverecek şu üç satırda, kendini anlatmak zor iş! Hatırlamıyor bile insan yaptıklarını. Hâlbuki ne kadar çeşitli duygular içinde hızla geçiyor her şey! İşte, ölüm ilanlarındakilerle yan yana isimlerimiz. Bir yazar adını gören, sorar ya kendine: Yaşıyor mu? Suretlerin altında hep iki tarih olduğu için belki de; doğum ve ölüm seneleri… Canlı olmak; eser vermektir! İki tarihe sahip olanların “eski yazdıklarını” okuyacaksın. Tarihi tek olanlarsa belki yeni bir şeyler yazabilir!.. Sandviç içinde sosis sanki, ekmek arası köfte, yahut iki rakam arası, sen!.. Bu nasıl iş? Herkes geçmişine dönerek yazar biyografisini, biz geleceğe döndük… İyi de zaten bir kefene sarılacağım, bir de işlerime! Gerisi boş… Gözlerim açıldığında, göreceğim; “eser” diye tutunmaya çalıştıklarım birer yılan mı, yoksa sonsuzluğun ipi mi? Önümden ve ardımdan ne derlerse desinler; biyografim, yaptıklarımdır… Ki onu da kaydediyorlar zaten, daha ne! ….. Yazarak, çizerek, konuşarak geçiyor işte hayat. Hatırladıklarım: Yeni Asya, Yeni Nesil, Can Kardeş, Köprü, Zafer, Doğuş, Millet, Zaman, Yeditepe, TRT 1, Kanal 7, Üsküdar FM, Türkiye Çocuk, Türkiye, Yeşilay… Birçok Muammer Erkul var. Biri karikatür, kitap kapakları, grafik, reklâmcılık yaptı ve Çekirge Çetin, Bilgehan, Pof Pof gibi çizgi romanlar hazırladı. Yazar Muammer Erkul ise bazı dergilerde ve gazetelerde yazdı. 1994’ten beri de Türkiye Gazetesi’nde köşe yazarı… Ayrıca Türkiye Çocuk Dergisi’ne gezi yazıları hazırlıyor. Kitapları: Bul Beni, Sen İstanbul Olsaydın, Ilıkpembe, Aşk Mektebi, Aşk-ı Mevlâna ve (iki dilde) Çekirge Çetin.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın