Valilikten 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Sakarya Vali Vekili Erdoğan ÜLKER   24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısı ile bir  Kutlama Mesajı yayınladı. Sakarya Vali Vekili Erdoğan ÜLKER’in mesajı; İlgili Haber “Galibiyet serisi ile yükselişimiz devam edecek” ‘Türk Basınında sansürün kaldırılışının 111. yıl dönümü olan bugünde,  tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” nı kutluyorum.   Hayatımızın vazgeçilmez […]

 Valilikten 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

24.07.2019 - 13:18

Güncelleme : 24.07.2019 - 13:18

Sakarya Vali Vekili Erdoğan ÜLKER   24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısı ile bir  Kutlama Mesajı yayınladı.

Sakarya Vali Vekili Erdoğan ÜLKER’in mesajı;

‘Türk Basınında sansürün kaldırılışının 111. yıl dönümü olan bugünde,  tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” nı kutluyorum.

 

Hayatımızın vazgeçilmez temel unsurlarından biri olan basın, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı, toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin  önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

 

Çok önemli bir toplumsal görevi,  zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, büyük bir özveri içinde yerine getiren değerli basın çalışanlarımızın yaptıkları çalışmalar takdirle karşılanmaktadır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet haber siteleri ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.’

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın