İlçemizde “Açık Kapı Projesi” başlıyor.

Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonunda bugün Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 40. maddesi gereğince; Kamu Kurum ve Kuruluş amirlerinin katılımıyla İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı. Gerçekleşen toplantıda İlçe Kaymakamımız yaptığı konuşmasında kamu kurumlarının bir bütün olduğunu ve koordinasyon içinde çalışarak, vatandaşa en iyi, en […]

 İlçemizde “Açık Kapı Projesi” başlıyor.

26.07.2019 - 17:34

Güncelleme : 26.07.2019 - 17:36

Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonunda bugün Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 40. maddesi gereğince; Kamu Kurum ve Kuruluş amirlerinin katılımıyla İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı.

Gerçekleşen toplantıda İlçe Kaymakamımız yaptığı konuşmasında kamu kurumlarının bir bütün olduğunu ve koordinasyon içinde çalışarak, vatandaşa en iyi, en hızlı hizmeti vermenin gayreti içinde olunmasını bunun içinde empati yaparak çalışılmasını söyledi.
Kaymakam Dınkırcı, toplantının gündem maddelerini katılımcılarla paylaşarak, Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklar tarafından yayınlanan Yönetmelik, Genelge ve Tebliğlerin uygulanması ile uygulama anında ortaya çıkabilecek sorunların çözümüne ilişkin konular hakkında bilgiler verdi.
“Açık Kapı Projesi”
Kaymakam Dınkırcı,Vatandaşlarımızla üst düzeyde iletişim kurulması, taleplerin hızla alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından başlatılan “Açık Kapı Projesi”nin , Kaymakamlığımızda 30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayacağını belirttti.
 Kayamakam Dınkırcı,Açık Kapı Projesi kapsamında Kaymakamlığımız girişine katında olan Açık Kapı Bankolarında Açık Kapı Sorumlusu görevlendirilen personele ile  kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen personellerin  görevlerini titizlikle takip etmesini, gerektiğinde ilgili diğer kurumlar ile ortaklaşa hareket edilmesini ve daire amirlerinin konuyu yakından takip etmelerini istedi.
Ayrıca toplantıda; İlçemizin genel asayiş durumu, okul çevrelerinin güvenliği, uyuşturucu ile mücadele, ilçelerimizde devam eden yatırımların son durumlarının değerlendirilmesi, Kamu binalarının bakımı ve onarımı için tahsis edilen ödenekler doğrultusunda hizmet binalarında gerekli çalışmaların tamamlanması, hizmet kalitesinin arttırılması iş ve işlemlerin etkin hızlı ve verimli bir şekilde yürütülmesi için kurumlar arası koordinasyonun sağlanması ve bürokrasinin mümkün olduğunca en aza indirilmesi, resmi yazışma kurallarına riayet edilmesi gibi konular ele alınarak daire amirleri tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.
Kurum ve kuruluşların özellikle eğitim, sağlık, tarım, ekonomi ve sanayi, sosyal yardım konularında bir bütünlük içerisinde Kaymakamlık Makamı ile koordineli çalışılmasını, çalışmaların daha verimli, sorunsuz, çözüm ve vatandaş odaklı olması konusunda KaymakamDınkırcı, kurum amirlerine talimatlar verdi.
Toplantıda Sakarya Valiliği Açık Kapı Büro Yetkilileri tarafından Açık Kapı Projesi hakkında yürütülecek iş ve işlemler hakkında daire amirlerine sunum yapıldı.
Toplantı kurum müdürlerinin görüş ve önerilerini  Kaymakamımıza arz etmeleri ile sona erdi.
Toplantı sonrası Kaymakamımız, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor, İlçemiz daire amirleri ile birlikte   Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde bakım ve koruma altında bulunan engellilerimizi ziyaret ederek engellilerimizle sohbet ederek kendileriyle yakından ilgilendi ve ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç ve engelli vatandaşlarımızla destek olunmasını, onlara hizmet ederken empati kurulmasının son derece önemli olduğunu ifade etti.
Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde incelemelerde bulunan  Kaymakamımız Dınkırcı,Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor ve Kurum yetkilileri ile karşılıklı görüş alış verişinde bulunarak çalışmalarında kolaylıklar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın