15.Temmuz Şehit ve Gazileri Turnuvası ilçemizde gerçekleşti

Arifiye 15.Temmuz Şehit ve Gazileri Turnuvası Arifiye Belediyesinin destekleri ile Arifiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün  Arifiye Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü ile birlikte düzenlediği Arifiye İlçe Karate Turnuvası nefes kesti. Arifiye 15.Temmuz Demokrasi Meydanında yapılan Turnuvaya: Arifiye Belediye Başkanı İsmail KARAKULLUKÇU, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif ÖZSOY, Arifiye Gençlik ve Spor İlçe […]

 15.Temmuz Şehit ve Gazileri Turnuvası ilçemizde gerçekleşti

29.07.2019 - 12:18

Güncelleme : 29.07.2019 - 18:48

Arifiye 15.Temmuz Şehit ve Gazileri Turnuvası Arifiye Belediyesinin destekleri ile Arifiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün  Arifiye Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü ile birlikte düzenlediği Arifiye İlçe Karate Turnuvası nefes kesti.

Arifiye 15.Temmuz Demokrasi Meydanında yapılan Turnuvaya: Arifiye Belediye Başkanı İsmail KARAKULLUKÇU, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif ÖZSOY, Arifiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem AKA, Arifiye Gençlik ve Spor İlçe Tesisler Amiri Kerim ÇAKMAK, Türkiye Karate Federasyonu Başkan Vekili Meydan KOBAŞ, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Davut CENGİZ, Avrupa ve Dünya Hakem Kurulu Üyesi Uğur KOBAŞ, Arifiye Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Tayfun KOBAŞ, Arifiye Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf YAVUZ, Arifbey mahallesi Muhtarı Nurettin GÜNEŞ, Fatih mahallesi muhtarı Rahmi AYDIN, katılarak dereceye giren sporculara madalyalarını takdim ettiler.

Turnuva Minik- Yıldız ve Ümit kategorilerinde yaklaşık 70 sporcu katıldı. Minik 2008 – 2012 yaş grubu, Yıldız 2005 – 2007 yaş grubu ve Ümit 2004 – 2005 yaş grupları arasında gerçekleşti.

Minik Karateciler birbirinden güzel hareketlerle seyircileri büyüledi. Turnuva’da dereceye giren yarışmacılara ödüllerini protokol üyeleri takdim etti. Ayrıca 2019 Okullar arası Türkiye Karate şampiyonasında 1.nci olan Arifiye Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Nebi Celal Safitürk’e Başkan Karakullukçu plaket takdim etti.

Başkan Karakullukçu yaptığı açıklamada; “Küçük şampiyonlarımızı can-ı gönülden tebrik ediyor, Karate Takımımızın Değerli Hocası Tayfun Kobaş’a, Arifiye’mize yaşattıkları bu gurur ve sevinç nedeniyle çok çok teşekkür ediyorum. Evet  gençler, geleceğimiz sizsiniz. Arifiye’mizde sizleri spora teşvik etmek, ilçemize ve milli takımımıza şampiyon sporcular kazandırmak için tüm olanaklarımızı sizin emrinize veriyoruz. Sizler de, bizlere kazandığınız bu başarı ve derecelerle teşekkür etmiş oldunuz. İnanıyorum ki, gelecekte daha iyi dereceler kazanarak, Milli Takımımızda mücadele edecek, ülkemizi şampiyonluğa taşıyacaksınız. Hepinizi tekrar tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” Dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın