YAZAR RAGIP KARADAYI SEVMEKDER’E KONUK OLUYOR

Sevgi Mektebi  Derneğinin  (SEVMEKDER) okur-yazar buluşmalarına  yapımcı-yönetmen-senarist ve yazar Ragıp Karadayı ve Akşemsettin filminde Hasan Ağa olarak tanıdığımız, Kurtlar vadisi ve Diriliş Ertuğrul filmlerinde rol alan sinema sanatçısı Recep Cinisli  konuk oluyorlar. Akşemsettin filminin perde arkası,Dağ şartlarında çekieln filmlerin hikayesi Recep Cinisli’nin  filmler de yaşadığı duygularını anltırken program sonunda Ragıb Karadayı okurları için kitaplarını imzalayacak. […]

 YAZAR RAGIP KARADAYI SEVMEKDER’E  KONUK OLUYOR

30.07.2019 - 18:23

Güncelleme : 30.07.2019 - 18:50

Sevgi Mektebi  Derneğinin  (SEVMEKDER) okur-yazar buluşmalarına  yapımcı-yönetmen-senarist ve yazar Ragıp Karadayı ve Akşemsettin filminde Hasan Ağa olarak tanıdığımız, Kurtlar vadisi ve Diriliş Ertuğrul filmlerinde rol alan sinema sanatçısı Recep Cinisli  konuk oluyorlar.

Akşemsettin filminin perde arkası,Dağ şartlarında çekieln filmlerin hikayesi Recep Cinisli’nin  filmler de yaşadığı duygularını anltırken program sonunda Ragıb Karadayı okurları için kitaplarını imzalayacak.

Söyleşi ve imza programı 31 Temmuz 2019 saat 14:00 de Erenler Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşecek…

Tüm Sakarya’lılar programa davetli…

RAGIP KARADAYI!

Sanata adanmış bir ömür sürdüren Erzurumlu Ragıp Karadayı, İlkokulu Beyler ve Otlutepe köylerinde, Ortaokulu Narman’da, öğretmen okulunu Gümüşhane’de, Eğitim Enstitüsünü İstanbul’da okudu. Afyon, Burdur, Erzurum’da çeşitli okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu temel eğitim müfettişliğini başarıyla bitirdi. Mesleğinin zirvesindeyken ayrılıp, çok sevdiği gazeteciliğe geçti. Vinyetler, karikatürler çizdi, yazılar hazırladı. Karikatürist olarak sarı basın kartı sahibi oldu. Bu arada radyo tiyatroları yazdı, yönetti. TGRT’nin ilk kuruluşunda aktif vazife aldı. Yüze yakın tarihi, kostüme filmler, onlarca dizi, belgesel ve tv programları gerçekleştirdi. Senaryolar yazdı, yapımcılık, genel koordinatörlük, denetlemecilik, yönetmenlik yaptı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın