CHP Arifiye Bayramda Çöp şikayeti dinledi

CHP Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar Kurban Bayram boyunca ilçede yaptıkları ziyaretleri vatandaşlardan  dinledikleri şikayetleri içeren  bir basın açıklaması yaptı. Gökpınar açıklamasında ;”Kurban bayramı nedeniyle ilçemizin değişik mahallerinin kahvehanelerinde halkımızla bayramlaştık ve sorunlarını dinledik. Arifiye’nin Kışlaçay,Çınardibi,Kumbaşı gibi Sakarya nehrinin karşı tarafında kalan mahallelerinde belediyenin ilgisizliği sonucu,mahalleler çöp yığınlarına dönmüş. Bölgede yaşayan vatandaşlar, belediyenin asli görevi […]

 CHP Arifiye Bayramda Çöp şikayeti dinledi

14.08.2019 - 17:57

Güncelleme : 14.08.2019 - 17:57

CHP Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar Kurban Bayram boyunca ilçede yaptıkları ziyaretleri vatandaşlardan  dinledikleri şikayetleri içeren  bir basın açıklaması yaptı.

Gökpınar açıklamasında ;”Kurban bayramı nedeniyle ilçemizin değişik mahallerinin kahvehanelerinde halkımızla bayramlaştık ve sorunlarını dinledik. Arifiye’nin Kışlaçay,Çınardibi,Kumbaşı gibi Sakarya nehrinin karşı tarafında kalan mahallelerinde belediyenin ilgisizliği sonucu,mahalleler çöp yığınlarına dönmüş. Bölgede yaşayan vatandaşlar, belediyenin asli görevi olan çöpleri Kurban bayramında bile toplamaması nedeniyle duruma adeta isyan ediyorlar. Kurban Bayramı sonrasında vatandaşlar evlerinde biriken çöpleri çöp kutularına bıraktı. Bayram süresinde çöp kutularının boşaltılmaması ise kötü görüntünün ve pis kokunun oluşmasına neden oldu. Sokak aralarında ve caddelerde çöplüğü andıran çöp kutularının ne zaman temizleneceği merak konusu olurken, vatandaşlar çöplerden gelen kötü kokuların bir an önce giderilmesini istiyor. Halkımız ücra köşede kaldıkları için belediye tarafından dışlandıklarını ifade eden vatandaşlar, çöplerin bir an önce temizlenmesini ve pis kokuların giderilmesini istiyor. Belediye buradaki çöpleri kurban bayramı sonrası almadı kurban atıklarınında vermiş olduğu atıklar çoğaldı  mahallelere pis kokular sardı,evden dışarı çıkamaz olduk. Arifiye Belediyesinin ilgilenmesini ve bize sahip çıkmasını istiyoruz. Biz burada böyle kaldık, sanki dışlanmış gibiyiz diye isyan ediyorlar.

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye ilçe yönetimi olarak Arifiye’mizi yönetenlerden ilçemizin tüm mahallelerine eşit hizmet götürmelerini bekliyoruz.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

  • Sapancaliyuzzz dedi ki:

    Yaşar balkaya , temizlik işleri amiri değil mi … Yoksa bunca çöp olmaz dı … Gerçi , arifiye yaşanılır bir yer değil de , insanları yaramaz … Çöp , baştan aşağı çöp olsa ne olur , arifiye yaramaz