Sağanak Yağış Arifiye’de etkili oldu!

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarılarının ardından beklenen yağış Sakarya’da ve ilçelerin de etkili oldu. Aşırı yağış ve fırtına ilçemiz Arifiye’de de etkisini gösterdi. İlçemiz Fatih Mahallesi Banaş arkasında aşırı fırtına ve yağış sonrası yıkılan ağaç bir aracın üzerine devrilerek maddi hasara yol açtı. İlgili Haber Dülger ailesinin anne acısı Öğle saatlerinde şiddetini arttıran sağanak yağmur […]

 Sağanak Yağış Arifiye’de etkili oldu!

17.08.2019 - 17:55

Güncelleme : 18.08.2019 - 11:48

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarılarının ardından beklenen yağış Sakarya’da ve ilçelerin de etkili oldu.

Aşırı yağış ve fırtına ilçemiz Arifiye’de de etkisini gösterdi.

İlçemiz Fatih Mahallesi Banaş arkasında aşırı fırtına ve yağış sonrası yıkılan ağaç bir aracın üzerine devrilerek maddi hasara yol açtı.

Öğle saatlerinde şiddetini arttıran sağanak yağmur hayatı olumsuz etkilerken vatandaşlar da yağmura hazırlıksız yakalandı. Rögarların taşması sonucu sular altında kalan cadde ve sokaklarda yolun karşısına geçmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşadı. Aniden başlayan sağanak yağmura yolda hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ıslanmaktan kurtulamazken evlerinde ve dükkanlarında olanlar ise dışarı çıkmadı. Şiddetli yağış sırasında ilçemiz Selimiye Caddesi üzerinde, şimşek çakması sonucu park halindeki aracın üzerine devrilen ağaç cadde üzerinde bulunan elektrik kablolarını kopardı. Caddede elektrikler kesilirken olay yerine itfaiye ve SEDAŞ ekipleri sevk edildi. Elektrik kablolarını kopartan ağacı temizleme çalışmaları devam ederken ağacın altında kalan araçta maddi hasar meydana geldi.

Mahalle sakinlerinden Cemal Karagül, “Yoğun yağış sebebiyle ağaca şimşek düşüyor. Ağacın da kökü zayıf olduğu için tellerin üzerine düştü. Teller de kopunca ağaç arabanın üzerine devrildi. Can kaybımız yok. Elektrik kablolarının kopmasından dolayı mahallede elektrik yok” dedi. Yağan her yağmur sonrası yolun taştığını ve buraya gelen turistler ve vatandaşların çarşıya gidemediklerini belirten esnaf Yusuf Kemal Demir, “Uzun bir süredir Sapanca’dayım. Burası bulunduğumuz bölge Sapanca’nın girişi, hızlı tren burada duruyor, turistler geliyor, gelen vatandaş çarşıya çıkamıyor. Her yağmur sonrası burası böyle. Benim kahvehanemi su basmış önemli değil, vatandaşın mutluluğu önemli bizim için. Çok acil buraya müdahale edilmesi lazım” diye konuştu.

Yağışlı havanın  geç saatlere kadar devam etmesi bekleniyor.

 

Haber/Foto: Eyüp Öztaş-Abdullah TAŞTAN

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın