Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezinden Açıklama

Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi, Konya ve Kırıkkale’deki kadın cinayetleri ile ilgili basın açıklaması yayımladı. Kadın Hakları Merkezi adına, Merkez Başkanı Av. Betül Uruk’un açıklamaları şu şekilde: İlgili Haber Dülger ailesinin anne acısı “Ülkemizde bir kadın daha vahşice, eziyet edilerek katledildi. Kadınlara yönelik şiddet ve nefret dili neticesinde ülkemizde her geçen gün bir kadın daha […]

 Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezinden Açıklama

23.08.2019 - 19:16

Güncelleme : 23.08.2019 - 19:16

Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi, Konya ve Kırıkkale’deki kadın cinayetleri ile ilgili basın açıklaması yayımladı.

Kadın Hakları Merkezi adına, Merkez Başkanı Av. Betül Uruk’un açıklamaları şu şekilde:

“Ülkemizde bir kadın daha vahşice, eziyet edilerek katledildi. Kadınlara yönelik şiddet ve nefret dili neticesinde ülkemizde her geçen gün bir kadın daha öldürülüyor.

Bu ölümler göstermektedir ki 6284 sayılı yasa ile İstanbul Sözleşmesinin uygulanmasına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. 6284 sayılı yasayı aileyi yıkan yasa olarak yaftalayarak etkisizleştirmeye çalışmak, eşit olmayan toplumsal şartlar sonucu nafaka hakkını kazanan kadınlarımızın sözde mağdur babalar söylemleri altında bu kazanımlarını geri almaya çalışmak yerine kadını koruyan etkin yasalar yapmalı, var olan koruyucu yasalarımıza sahip çıkmalıyız.

Konya’da 3 çocuğunu geride bırakarak eşi tarafından 20 yerinden bıçaklanarak öldürülen Tuba Erkol cinayetinden sonra son yaşanan Emine Bulut cinayeti de kanımızı dondurdu. Faillerin en yüksek cezayı almaları için dosyaların takipçisi olduğumuzu bildiririz.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın