Balık tutkunları Arifiye Gölpark’ta buluşuyor

Her yıl olta balıkçılarını bir araya getiren Ulusal Turna Balığı Yarışması için geri sayım başladı. İLK GÜN ETKİNLİKLERİ İlgili Haber Örnek ve cesaret gerektiren çalışmaları hayata geçiriyoruz Balık Tutkunları Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Kulübü ve Arifiye Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Ulusal Turna Balığı Yarışması Eylül ayında balık tutkunlarını bir araya getirecek. 7-8 Eylül […]

 Balık tutkunları Arifiye Gölpark’ta buluşuyor

02.09.2019 - 18:00

Güncelleme : 02.09.2019 - 18:00

Her yıl olta balıkçılarını bir araya getiren Ulusal Turna Balığı Yarışması için geri sayım başladı.

İLK GÜN ETKİNLİKLERİ

Balık Tutkunları Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Kulübü ve Arifiye Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Ulusal Turna Balığı Yarışması Eylül ayında balık tutkunlarını bir araya getirecek. 7-8 Eylül tarihlerinde Sapanca Gölü Arifiye Gölparkta gerçekleştirilecek Turna Balığı Yarışması ile ota balıkçıları hem bilgilendirilecek hem de kıyasıya yarışacak. Yarışmanın ilk günü karargah toplantısı ve akşam yemeği ile başlayacak. Ardından Bülent Yıldırım moderatörlüğünde Prof. Dr. Özgür Emiroğlunun katıldığı söyleşi programı düzenlenecek.  Etkinlikte İstilacı Türler ve Turna Balığı hakkında yarışmacılara bilgiler aktarılacak.

YARIŞMA GÜNÜ

8 Eylül Pazar günü ise yarışma heyecanı yaşanacak.  Katılımcılar kahvaltının ardından sabahın ilk ışıklarıyla yarışmaya başlayacak. Saat 12:00a kadar sürecek yarışmanın ardından final programı ile en büyük turna balığını tutan yarışmacılara ödülleri verilecek.  Yarışma saat 14:00da protokol üyelerinin katılacağı yemek daveti ile sona erecek.

BİLİNÇ OLUŞACAK

Sakarya Balık Tutkunları Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Kulübü Derneği Başkanı Faruk Baştürk Amacımız burada bir etkinlik adı altında sosyalleşmek balık türlerini tanıtmak av kurallarını öğretmek öğrenmek ifadelerini kullandı. Baştürk yarışmaya tüm balık tutkunlarını beklediklerini söyledi.

AKYAZI’DAN 10 YARIŞMACI

dışından ve Türkiye’nin pek çok şehrinden yarışmacıların katılacağı Turna Balığı Yarışması’nda Akyazılı balık tutkunları da yerini alacak. Sakarya Amatör Avcılar ve Balıkçılar Derneği’nden (S.A.A.B) Akyazı’yı temsilen 10 yarışmacı katılacak. S.A.A.B Başkanı Volkan Serdar, yarışmada Akyazı’yı en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın