İlçemizde Uyuşturucu ve Tütün İle Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi.

Uyuşturucu ve Tütün ile mücadele koordinasyon kurulu İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında uyuşturucu ile mücadelede görevli kamu kurum müdürlerinin katılımıyla bugün toplandı. İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban’ın sunumu ile başlayan toplantıda bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele yerel eylem planı doğrultusunda yapılan saha çalışmalarının genel durumu anlatıldı. 2019 yılında tüm paydaş kurumların bağımlılıkla mücadele noktasında […]

 İlçemizde Uyuşturucu ve Tütün İle Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi.

24.09.2019 - 18:33

Güncelleme : 24.09.2019 - 18:33

Uyuşturucu ve Tütün ile mücadele koordinasyon kurulu İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında uyuşturucu ile mücadelede görevli kamu kurum müdürlerinin katılımıyla bugün toplandı.

İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban’ın sunumu ile başlayan toplantıda bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele yerel eylem planı doğrultusunda yapılan saha çalışmalarının genel durumu anlatıldı. 2019 yılında tüm paydaş kurumların bağımlılıkla mücadele noktasında yapmış oldukları çalışmaların değerlendirmesi yapılarak görüş ve öneriler paylaşıldı. Toplantıda; uyuşturucu kullanımına müsait olan metruk binalara yönelik çalışmaların devam etmesi, ailelerin ve toplumun karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler alınması kararlaştırıldı.

sdr

Uyuşturucu ile mücadelenin kesintisiz devam edeceğine vurgu yapan Kaymakamımız, özellikle toplumumuzdaki gençlerin ve vatandaşlarımızın bilinçli hale getirilmesine yönelik çalışmalar yapılması gerektiğini bu konuda okullarımızda, camilerimizde, mahallelerimizde, fabrikalarda farklı alanlarda uyuşturucu ile mücadelenin konusunda farkındalık oluşturulmasını, bilgilendirme yapılmasını ve eğitim verilmesinin önemine değinerek özellikle okullarımızda tüm velilere ulaşarak velilerimizin bilinçlendirilmesinin sağlanmasını istedi.


Kaymakamımız, nesillerimizin sağlıklı olarak yetişmesi ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmasının son derece önem arz ettiğini belirterek öğrencilerimizi spora yönlendirmek onları kötü alışkanlıklardan uzak tutacak çeşitli aktiveler yapmalarına teşvik etmemiz gerektiğini vurguladı.
Ardından madde bağımlısı kişilere yönelik tedavi yöntemlerinin konuşulduğu toplantıda uyuşturucu ile mücadele yöntemleri hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunularak alınan kararların hangi sorumlu kurumlarca ve hangi yöntemlerle hayata geçirileceğinin belirlenmesinin ardından toplantı sonlandırıldı.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın