Kaymakam DINKIRCI, Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Arifiye İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, okul ziyaretleri kapsamında İlçemiz Hanlıköy Mahallesindeki Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Okul ziyareti sırasında Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri eşlik etti.   İlgili Haber 10 KASIM’DA ÖNEMLİ MESAJLAR… Kaymakamımız, okul idarecileri ve öğretmenler ile bir araya […]

 Kaymakam DINKIRCI, Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

25.09.2019 - 13:02

Güncelleme : 25.09.2019 - 13:02

Arifiye İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, okul ziyaretleri kapsamında İlçemiz Hanlıköy Mahallesindeki Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Okul ziyareti sırasında Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri eşlik etti.

 

Kaymakamımız, okul idarecileri ve öğretmenler ile bir araya gelerek görüş ve talepleri dinleyerek bir süre sohbet etti.

Kaymakam Dınkırcı,Ülkemizin gelişmesindeki en büyük sermeyenin gençlerimiz olduğunu gençlerimizin iyi yetiştirilmesinin ve iyi eğitim almalarının geleceğimiz için son derece önemli olduğunu belirtti. Öğrencilerimizin başarısında ve gelişiminde; öğretmen, öğrenci ve veli arasındaki diyaloğun önemli rol oynadığını, bunun gelişmesinde ise yönetişim içeresinde ortak hareket etmenin önemini vurguladı.

Kaymakam Dınkırıcı, Öğrencilerimizin mezun olduktan sonra meslek liselerinde eğitim görmenin avantajlarından yararlanacaklarını ifade ederek üniversitelerde fakülte ve yüksekokullarda lisans eğitimi görmeleri temennisinde de bulundu. Teknik liselerin önemine değindi.

Günümüz çağında artık teknolojik alet edevat, materyallerin kullanıldığını belirterek öğrencilerimizin gelişen teknolojiye ayak uydurabilmeleri, geleceğin nitelikli elemanlarının yetiştirilebilmesi için öğrencilerin Organize Sanayi Bölgelerinde yeni teknolojiyi görerek mezun olmalarının sağlanması gerektiğini de ifade etti.

Bu bağlamda Sanayi Kuruluşları ile işbirliği yapılmasının ve öğrencilerimize bu konuda destek olunmasının önemini de vurguladı.

dav

Kaymakam Dınkırıcı  okul bünyesinde bulunan Makine Teknolojileri, Metal Teknolojileri, Plastik Teknolojisi alanlarında eğitim verilen atölye ve derslikleri gezerek öğrencilerle çalışmaları hakkında sohbet etti. Özellikle Makine Teknolojileri atölyesindeki makine ekipmanlarının Ülkemizdeki çok az okulda olabileceğine dikkat çekerek bu konuda sanayi kuruluşları ile yapılan çalışmaların her geçen gün arttırılmasını belirtti.

Kaymakam Dınkırıcı, okul yetkililerine çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dileyerek okulun yeni açılan Plastik Teknolojileri bölümü dahil olmak üzere tanıtımının farklı alanlarda yapılmasının önemini vurgulayarak özellikle sanayi, kurum ve kuruluşlarıyla işbirliğinin arttırılmasını talep etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın