Kaymakam Dınkırcı,Mollaköy ve Karaçomaklar’da Çizmeyi Giydi.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Mollaköy ve Karaçomaklar Mahallelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaretleri sırasında Kaymakamımıza İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ve Ziraat Mühendisi Hasan Bektaş, Mollaköy Mahallesi Muhtarı Akif Baydere ve Karaçomaklar Mahallesi Muhtarı Mehmet Demircioğlu eşlik etti. İlk olarak Mollaköy Mahallesindeki örnek çiftçilerimizden Ali Bat’ı ziyaret eden Kaymakamımız ceviz, marul, ıspanak ve dane […]

 Kaymakam Dınkırcı,Mollaköy ve Karaçomaklar’da Çizmeyi Giydi.

25.09.2019 - 19:43

Güncelleme : 25.09.2019 - 19:43

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Mollaköy ve Karaçomaklar Mahallelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaretleri sırasında Kaymakamımıza İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ve Ziraat Mühendisi Hasan Bektaş, Mollaköy Mahallesi Muhtarı Akif Baydere ve Karaçomaklar Mahallesi Muhtarı Mehmet Demircioğlu eşlik etti.

İlk olarak Mollaköy Mahallesindeki örnek çiftçilerimizden Ali Bat’ı ziyaret eden Kaymakamımız ceviz, marul, ıspanak ve dane mısır yetiştiriciliği yapan örnek çiftçimizle sohbet ederek ürün yetiştirme alanlarını gezdi ve incelemelerde bulundu. Örnek çiftçimiz Ali Bat’ı yapmış oldukları çalışmalardan dolayı tebrik ederek kolaylıklar diledi.
Daha sonra Mollaköy Mahallesinde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Mehmet Özmen’in eşi Emine Özmen’i ve oğlu Suat Özmen’i iş yerinde ziyaret eden Sayın Kaymakamımız bir süre Gazi yakınımızla sohbet ederek şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için kapımızın kendilerine her daim açık ve Devletimizin imkânlarının kendilerinin hizmetinde olduğunu bir kez daha ifade etti.
Ardından Kaymakamımız Karaçomaklar Mahallesine geçerek örnek çiftçilerimizden Seyit Ahmet Baş’ı ve oğlu Yunus Baş’ı ziyaret etti. Kivi yetiştiriciliği yapan örnek çiftçimizle sohbet eden Sayın Kaymakamımız kivi yetiştirme alanlarını gezerek bilgiler aldı ve örnek çiftçimiz Seyit Ahmet Baş’ı yapmış oldukları çalışmalardan dolayı tebrik ederek kolaylıklar diledi.
Kaymakamımız Arifiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca barınma desteği sağlamak amacıyla konteyner ev yardımı yapılan vatandaşımızı da ziyaret edip hal ve hatırını sorarak bir süre sohbet etti.
Kaymakam Dınkırıcı ,vatandaşlarımızın daha huzurlu, sağlıklı ve ferah bir yaşam sürmeleri için Kaymakamlık olarak imkanlar ölçüsünde her türlü desteğin verildiğini ifade ederek ziyaretlerde vatandaşlarımızın taleplerini dinleyerek ilgili yerlere ulaştıracaklarını ifade etti.
Bu bağlamda Arifiye İlçemizin sahip olduğu tarım, hayvancılık, turizm, ticaret, ve sanayi potansiyelinin bütüncül değerlendirilerek özellikle toprak tahlili birim alandan yüksek getiri elde edecek örtü altı sebzeciliği, ceviz, kivi vb. konularda vatandaşlara kapsamlı bilgiler verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

  • […] Ziyaretleri sırasında Kaymakamımıza İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ve Ziraat Mühendisi Hasan Bektaş, Mollaköy Mahallesi Muhtarı Akif Baydere ve Karaçomaklar Mahallesi Muhtarı Mehmet Demircioğlu eşlik etti. İlk olarak Mollaköy Mahallesindeki örnek çiftçilerimizden Ali Bat’ı ziyaret eden Kaymakamımız ceviz, marul, ıspanak ve dane mısır yetiştiriciliği yapan örnek çiftçimizle sohbet ederek ürün yetiştirme alanlarını gezdi ve incelemelerde bulundu. Örnek çiftçimiz Ali Bat’ı yapmış oldukları çalışmalardan dolayı tebrik ederek kolaylıklar diledi. Daha sonra Mollaköy Mahallesinde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Mehmet Özmen’in eşi Emine Özmen’i ve oğlu Suat Özmen’i iş yerinde ziyaret eden Sayın Kaymakamımız bir süre Gazi yakınımızla sohbet ederek şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için kapımızın kendilerine her daim açık ve Devletimizin imkânlarının kendilerinin hizmetinde olduğunu bir kez daha ifade etti. Ardından Kaymakamımız Karaçomaklar Mahallesine geçerek örnek çiftçilerimizden Seyit Ahmet Baş’ı ve oğlu Yunus Baş’ı ziyaret etti. Kivi yetiştiriciliği yapan örnek çiftçimizle sohbet eden Sayın Kaymakamımız kivi yetiştirme alanlarını gezerek bilgiler aldı ve örnek çiftçimiz Seyit Ahmet Baş’ı yapmış oldukları çalışmalardan dolayı tebrik ederek kolaylıklar diledi. Kaymakamımız Arifiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca barınma desteği sağlamak amacıyla konteyner ev yardımı yapılan vatandaşımızı da ziyaret edip hal ve hatırını sorarak bir süre sohbet etti. Kaymakam Dınkırıcı ,vatandaşlarımızın daha huzurlu, sağlıklı ve ferah bir yaşam sürmeleri için Kaymakamlık olarak imkanlar ölçüsünde her türlü desteğin verildiğini ifade ederek ziyaretlerde vatandaşlarımızın taleplerini dinleyerek ilgili yerlere ulaştıracaklarını ifade etti. Bu bağlamda Arifiye İlçemizin sahip olduğu tarım, hayvancılık, turizm, ticaret, ve sanayi potansiyelinin bütüncül değerlendirilerek özellikle toprak tahlili birim alandan yüksek getiri elde edecek örtü altı sebzeciliği, ceviz, kivi vb. konularda vatandaşlara kapsamlı bilgiler verildi. KAYNAK : http://www.arifiyehaber.net/2019/09/25/kaymakam-dinkircimollakoy-ve-karacomaklarda-cizmeyi-giydi/ […]