Belediye Meclisinde Toyota Hastanesi dile getirildi

Arifiye Belediyesi Ekim ayı olağan belediye meclis toplantısı Belediye Kültür Merkezi Meclis Toplantı salonunda Başkan İsmail Karakullukçu başkanlığında gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda 7 gündem maddesi görüşüldü. Gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye Belediye meclis üyesi  Ferudun ADIYAMAN “Arifiye ilçemizde bulunan Toyota hastanesi 1 yılda tadilat yapılacak ve halkımızın ihtiyaçlarını karşılayacak diye hastanenin hizmeti durdurulmuştur. Hastane […]

 Belediye Meclisinde Toyota Hastanesi dile getirildi

01.10.2019 - 14:30

Güncelleme : 02.10.2019 - 13:12

Arifiye Belediyesi Ekim ayı olağan belediye meclis toplantısı Belediye Kültür Merkezi Meclis Toplantı salonunda Başkan İsmail Karakullukçu başkanlığında gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıda 7 gündem maddesi görüşüldü.

Gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye Belediye meclis üyesi  Ferudun ADIYAMAN “Arifiye ilçemizde bulunan Toyota hastanesi 1 yılda tadilat yapılacak ve halkımızın ihtiyaçlarını karşılayacak diye hastanenin hizmeti durdurulmuştur. Hastane Serdivan ilçesinde hizmetine devam etmektedir. Arifiyeli vatandaşlarımız sağlık hizmetinden yararlanmak için oldukça sıkıntı yaşamaktadır. Toyota hastanemizin  tadilatı yaklaşık 3 yıldır bitirilememektedir. Hastanemizin önümüzdeki süreçte hizmete girebilmesi için Arifiye Belediyesinin Sağlık  Bakanlığı düzeyinde girişimlerde bulunmasının talep etti..

Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu konu ile ilgili  “Toyota hastane ihalesini alan firma iflas etmiştir.Önümüzdeki günlerde tekrar ihale yapılacak ve hizmete girecektir”.dedi.

Ekim ayı Olağan Meclis toplantsında;

‘1- Belediyemizin 2020 yılı bütçesi

2-Belediyenin 2020 yılı Ücret Tarifesinin görüşülmesi.

3-Arifbey mahallesi 760 ada 6-7 nolu parseller ve 761 ada 7-8 nolu parselle ilişkin S.B.Ş  onanan1/5000 ölçekli  Nazım İmar Planı tadilatına uygun olarak hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğünün yazısı 4-Kirazca Mahallesi Hal Alanı ve çevresine yönelik S.B.Ş Meclisince onanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı tadilatına uygun olarak hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı ile ilgili plan ve proje Müdürlüğünün yazısı.

5-Marmara Belediyeler Birliği Meclisinin Birlik meclisi,birlik encümeni ve birlik başkanı olabilmesi için Belediyemiz Meclis üyeleri arasından 1-Asil 1-Yedek üye seçimleriyle ilgili yazı işleri Müdürlüğünün yazısının görüşülmesi.

6-Belediye personelinin özlük haklarıyla ilgili Belediye başkanına yetki verilmesi.

7-Çaybaşıfuadiye mahalle mezarlığının Sakarya Büyükşehir Belediyesine devredilmesi. ‘

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantı tamamlandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın