Kaymakam Dınkırcı,Otokar ve Neutec İlaç Fabrikalarını ziyaret etti.

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı beraberinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ile birlikte  İlçemizde yerleşkesi bulunan Otokar Fabrikası  ve Neutec İlaç Fabrikasını ziyaret etti.  Kaymakamımız Dınkırcı, Otokar Fabrikası  Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin tarafından karşılanarak üretim faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Otokar Fabrikası  Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin, yüzde yüz Türk sermayesi ile 1996 yılında […]

 Kaymakam Dınkırcı,Otokar ve Neutec İlaç Fabrikalarını ziyaret etti.

01.10.2019 - 13:59

Güncelleme : 02.10.2019 - 13:15

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı beraberinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ile birlikte  İlçemizde yerleşkesi bulunan Otokar Fabrikası  ve Neutec İlaç Fabrikasını ziyaret etti.

 Kaymakamımız Dınkırcı, Otokar Fabrikası  Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin tarafından karşılanarak üretim faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

Otokar Fabrikası  Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin, yüzde yüz Türk sermayesi ile 1996 yılında 552.000 m²’lik alana kurulan Sakarya Otokar Fabrikasının 2000’den fazla çalışanıyla toplu taşımacılık alanında otobüs, nakliye ve lojistik sektörü için semi-treyler ile hafif kamyon, savunma sanayii için tekerlekli zırhlı ve paletli zırhlı araçlar ürettiklerini, yurt içi ve yurtdışına ürün satışı yaptıklarını ve yüzde seksen ürün ihraç ettiklerini ifade etti.

Fabrika içerisinde incelemelerde bulunan Kaymakam Bekir Dınkırcı ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, çalışanlara kolaylıklar dileyerek bir süre sohbet etti.

,

Neutec İlaç San. Tic. A.Ş’i ziyaret
Daha sonra Neutec İlaç San. Tic. A.Ş’i ziyaret eden Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu burada Genel Müdür Haşim Yücel tarafından karşılanarak üretim faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

Neutec İlaç San. Tic. A.Ş Genel Müdür Haşim Yücel,  Neutec İlaç San. Tic. A.Ş’nin  2007 yılında ilk üretim tesisinin inşasını İlçemizde tamamlayarak üretici olarak sektördeki yerini aldığı, %100 Türk sermayesiyle, Türkiye’deki ilaç üreticileri içerisinde saygın bir konuma eriştiği, 2011 yılından itibaren bitmiş ürün ihracatı yapmakta olduğu, ürün dağıttığı ülke ve bölge sayısının her geçen gün arttığını, 145 tür ilaç ürettiklerini, 500’ e yakın patentli ürünleri olduğunu ve 200’ü teknik personel olmak üzere toplam 600 kişiye istihdam sağladıklarını ifade etti.

Burada da Fabrika içerisinde incelemelerde bulunan  Kaymakamımız, çalışanlara kolaylıklar dileyerek bir süre sohbet etti.

Otokar Fabrikası  ve Neutec İlaç Fabrikasının şehrimiz ekonomisine önemli katkılar sağladığını, binlerce kişinin istihdam edildiği bu kuruluşların İlçemiz için bir kazanç olduğunu ifade eden   Kaymakam Dınkırıcı, Otokar  Fabrikası ve Neutec İlaç Fabrikası yönetici ve çalışanlarına teşekküllerini ileterek başarılar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın