Ders Ekle-Sil İşlemleri 3-4 Ekim’de Yapılacak

Sakarya Üniversitesinde 2019-2020 Güz Dönemi ders ekleme ve silme işlemleri 3-4 Ekim tarihlerinde yapılacak. Bu yıl ilk kez uygulanacak olan ekle-sil işlemleri, 3 Ekim Perşembe ve 4 Ekim Cuma günleri bölümlerde danışmanlar aracılığı ile yapılacak. Öğrenciler, ders ekleme ve silme işlemlerini bölüm danışmanlıklarında gerçekleştirecekler. Ekle-sil kurallarına dikkat İlgili Haber Arifiye Mezunları Öğretmenler Gününde Buluşuyor Ekle-sil […]

 Ders Ekle-Sil İşlemleri 3-4 Ekim’de Yapılacak

02.10.2019 - 18:19

Güncelleme : 02.10.2019 - 18:19

Sakarya Üniversitesinde 2019-2020 Güz Dönemi ders ekleme ve silme işlemleri 3-4 Ekim tarihlerinde yapılacak.

Bu yıl ilk kez uygulanacak olan ekle-sil işlemleri, 3 Ekim Perşembe ve 4 Ekim Cuma günleri bölümlerde danışmanlar aracılığı ile yapılacak. Öğrenciler, ders ekleme ve silme işlemlerini bölüm danışmanlıklarında gerçekleştirecekler.

Ekle-sil kurallarına dikkat

Ekle-sil işlemlerinde öğrenciler, danışmanının onayı ile ilgili yıl veya yarıyılda seçmiş olduğu dersini veya derslerini bırakabilir. Öğrenciler talep etmesi durumunda, sadece bıraktığı derslerin AKTS miktarınca seçeceği farklı derslere ‘derse yazılma kurallarına uygun olmak’ kaydıyla yazılma yapabilir. Ekle-sil işlemleri, ilgili eğitim birimlerinde yapılacak.

Ekle-sil tarihlerinde grup değişikliği ve öğretim türü değişikliği yapılamayacak. Senato tarafından belirlenen ders açılma limitinin altına düşmesi halinde, ilgili seçmeli dersten öğrenciler silinemeyecek. Öğrenciler ekle-sil işleminde grup seçimi yapamayacak, alt yarıyıllarda ilk defa yazıldığı veya DZ notlu dersini silerek farklı ders ekleyemeyecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın