Arifiye Belediyesi’nden İlçemize İkinci Şehir İçi Ulaşım Hattı.

Arifiye Belediye Başkanı Sayın İsmail Kararakullukçu ‘İlçemize ikinci Şehir İçi Ulaşım Hattı’ müjdesini verdi. Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada;”Arifiye’mizi modern bir ilçe yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunun için de Arifiye’mizde kültürel, sosyal ve ticari hayatı canlandırmamız gerekiyor. Bu amaçla ilçemizde bir merkez oluşturduk. Yaptığımız imar çalışmaları sayesinde Arifiye’mizin bir çok yerinde toplu […]

 Arifiye Belediyesi’nden İlçemize İkinci Şehir İçi Ulaşım Hattı.

03.10.2019 - 18:50

Güncelleme : 03.10.2019 - 18:50

Arifiye Belediye Başkanı Sayın İsmail Kararakullukçu ‘İlçemize ikinci Şehir İçi Ulaşım Hattı’ müjdesini verdi.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada;”Arifiye’mizi modern bir ilçe yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunun için de Arifiye’mizde kültürel, sosyal ve ticari hayatı canlandırmamız gerekiyor. Bu amaçla ilçemizde bir merkez oluşturduk. Yaptığımız imar çalışmaları sayesinde Arifiye’mizin bir çok yerinde toplu konut ve site tarzında modern konutlar bir bir yükseliyor. Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı 2000 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu geçtiğimiz günlerde hizmete girdi. Bu durum esnaf ve iş adamlarımızın da dikkatine çekti. İlçemize yatırım yapıyorlar. Şimdi sıra, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını Adapazarı merkez yerine Arifiye’li esnaflardan karşılamasına geldi.

Bilindiği üzere Arifiye’miz 24 mahalleden oluşuyor. Her mahallemizin Adapazarı Merkez ile direk ulaşımı bulunuyor. Ancak, Arifiye merkeze direk ulaşım imkanı yok. Biz de, bir süredir bu problemi gidermek için Büyükşehir Belediyesi nezdinde girişimlerde bulunduk. Vatandaşımızın gerek resmi kurumlardaki işleri yapabilmesi, gerek alışverişlerini yapabilmesi için Arifiye içi ulaşımda kullanılacak araçları satın almak için ihalemizi yaptık. Kazanan firma tarafından 2 adet minibüs geçtiğimiz günlerde Belediyemize teslim edildi.

Araçlar Arifiye Kuğulu Park önünden kalkarak;Kışlaçay,Çınardibi,Kemaliye,Semerciler,Karaçomaklar,Hacıköy,ÇaybaşıFuadiye,Mollaköy,ToyotaHastanesi,Kaymakamlık,Belediye,Terminal,İlçe Emniyet,Osb Girişi,Kuğulu Park Olarak Belirlendi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

  • Esnaf dedi ki:

    İyi güzelde ARİFİYE ye ne faydası olacak Kuğulu parktan kalkıp Kuğulu parka gelen arabanın

  • İhsan dedi ki:

    Merkeze gelmediğinden sanki birilerine özel çalışacak gibi bir hat gibi duruyor. Çok ilginç. Diğer hat kültür merkezinden kalkıyor.