Halk Eğitim Merkezi ve Okul İnşaatlarında İnceleme.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Arifiye Halk Eğitim Merkezi  Müdürlüğünü ziyaret ederek Halk Eğitim Merkezi’nin yeni binasında incelemelerde bulundu.    İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özer’den   yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgiler alan S Kaymakamımız, kurum çalışanları ile de bir süre sohbet ederek karışlıklı görüş alışverişinde bulundu.   Kaymakamımız Halk […]

 Halk Eğitim Merkezi ve Okul İnşaatlarında İnceleme.

04.10.2019 - 19:26

Güncelleme : 04.10.2019 - 19:28

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Arifiye Halk Eğitim Merkezi  Müdürlüğünü ziyaret ederek Halk Eğitim Merkezi’nin yeni binasında incelemelerde bulundu.   

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özer’den   yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgiler alan S Kaymakamımız, kurum çalışanları ile de bir süre sohbet ederek karışlıklı görüş alışverişinde bulundu.  

Kaymakamımız Halk Eğitim Merkezinde yer alan atölye ve sınıfları gezerek kursiyerler ile sohbet etti ve kursiyerler tarafından yapılan ürünleri inceledi. 


Halk eğitim kurslarının bulunduğu bölgenin eğitim, öğretim, üretim, rehberlik, danışma, kültür ve sanat merkezi olduğunu, halkımıza mesleki ve sosyal-kültürel amaçlı bilgi, beceri kazandırdığını, kişilerin boş zamanlarını olumlu faaliyetlerle değerlendirmelerini sağladıklarını ayrıca kişinin gelirlerini artırmaya katkı sağlayan yaygın bir eğitim kurumu olduğunu belirten Kaymakamımız Dınkırcı, Halk Eğitim Merkezlerinde sadece çeyize yönelik kurslar değil üretim, istihdam, ekonomiye artan oranlı katkı sağlayan, farklı konularda bireysel gelişim imkânları sunan kursların da olduğuna dikkat çekti.

Kaymakam Dınkırcı , vatandaşlarımıza Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce meslek edindirme konusunda gereken desteğin verildiğini bundan sonrada destek verilmeye devam edileceğini ifade ederek tüm vatandaşlarımızı halk eğitim kurslarına katılmaya davet etti.

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Halk Eğitim Merkezi yöneticilerinden Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere sanayi kuruluşları ve esnaflarla işbirliği ve koordinasyon içerisinde olunmasını karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak istihdam ve ürün potansiyeline yönelik kurslar açılmasının önemine de değindi.  

Daha sonra Kaymakamımız, İlçemizde yapımı devam eden Arifbey Mahallesindeki Müftülük Külliyesi, Neviye Mahallesindeki 24 derslikli İmam Hatip Lisesi, Arifbey Mahallesindeki  24 derslikli ilkokul inşaatlarında ve yapımı tamamlanmak üzere olan  4 derslikli anaokul binasında incelemelerde bulundu.  

Kaymakamımıza inşaat incelemeleri sırasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ve Şube Müdürü Sabri Mercan eşlik etti.   İnşaatlarını yerinde denetleyen Sayın Kaymakamımız, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alarak yapılan işçilik ve kullanılan malzemeleri yakından inceledi.  

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın