FIRAT’N DOĞUSU

Fırat’ın doğusu için sular iyice ısındı. Operasyon an meselesi. Sosyal Medyada operasyonun adı  ‘Barış Pınarı Harekâtı’ olarak kondu bile. İlgili Haber Gerçeği aratmayan tatbikata yoğun katılım Yanı başımızda Irak kaynıyor… İran hakeza… Suriye devlet olmaktan çıktı! Yaşanan gelişmelere bakıldığında tüm hedefin Türkiye’yi parçalamak üzere olduğu görülüyor. Bunu da stratejik ortağımız, müttefik dediğimiz ülkeler planlıyor! Dış […]

 FIRAT’N DOĞUSU

07.10.2019 - 15:29

Güncelleme : 07.10.2019 - 15:43

Fırat’ın doğusu için sular iyice ısındı.

Operasyon an meselesi.

Sosyal Medyada operasyonun adı  ‘Barış Pınarı Harekâtı’ olarak kondu bile.

Yanı başımızda Irak kaynıyor…

İran hakeza…

Suriye devlet olmaktan çıktı!

Yaşanan gelişmelere bakıldığında tüm hedefin Türkiye’yi parçalamak üzere olduğu görülüyor.

Bunu da stratejik ortağımız, müttefik dediğimiz ülkeler planlıyor!

Dış Politika üzerine önemli makalelere imza atan Rahmetli Mustafa Necati Özfatura yazdığı bir köşe yazısında;

 ‘’…Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı ara hedeftir. Asıl hedef Türkiye’yi yıkmak, bölmek, iç savaşa sürüklemek ve ekonomik, kültürel, siyasi gelişmeyi durdurarak geçmişi hortlatmaktır. Türkiye de ara hedeftir. Ana hedef İslam dünyasının yok edilmesidir.’’ diyordu.

Yetkililerce defalarca yapılan açıklamalara, uyarılara rağmen yanı başımızda bir terör devleri kurulmak isteniyor!

Teröristler silahlandırılıyor!

Askeri eğitimler veriliyor!

Ülkemizin sabrı iyice zorlanıyor, sinir uçları ile oynanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan zor bir karar arifesinde…

Ama bu kararı da ülkemizin geleceği için almak zorunda.

Cumhurbaşkanı, ’’Hazırlıklarımızı yaptık, harekât planlarımızı tamamladık, gereken talimatları verdik. Kararı verilen ve süreci başlamış olan barış pınarlarının önünü açma vakti, belki bugün, belki yarın denebilecek kadar yakındır. Hem karadan, hem havadan bu harekâtı yürüteceğiz.’’ açıklaması ile bu konuda  son mesajını  verdi.

Dua arifesindeyiz.

Rabbim Ordumuza güç, kuvvet versin, muzaffer kılsın.

ZİRVEDEKİLERDE İKİ BAŞKAN

Kanal 7 Avrupa ekranlarında yayınlanan Meltemle Zirvedekiler Programında yer alan iki Belediye Başkanımızın yaptığı konuşmaları izledim.

Başkanların kısa hayat ve başarı hikâyeleri ile başlayan programda Akyazı Belediye Başkanımız Bilal Soykan ağırlıklı olarak Akyazı’nın turizmde ki önemine vurgu yaparken, Arifiye Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu’da İlçenin Sanayi ve Turizmine yönelik değerlendirmelerde bulunmuş.

İlçe tanıtımı adına güzel çalışmalar…

Her iki Başkan da ekranlarda ki zirvede yerlerini almışlar.

Vatandaş ise seçildikleri hizmet dönemin de, hizmette  yeni zirvelerin zorlanmasını bekliyor.

ARİFİYE MEZUNLARI BULUŞMASI

“Kültürümüze Değer Katanlar” ödülüne layık görülen öğretmenlerimiz ve Arifiye Mezunu arkadaşlarımızla, geçtiğimiz Cumartesi günü Arifiye Mezunu İşletme Sahibi Sadettin Küçük beyin ‘’KIRAÇA BALIK LOKANTASINDA’’ tatlı hatıraları yâd ettiğimiz güzel bir buluşmada bir kez daha birlikte olduk.

Sakarya’dan da birçok mezun arkadaşımız ve hocamız da bu toplantıya katıldı.

Öğretmenler öğrencilerine, öğrenciler öğretmenlerine plaket takdim ederken, Hocalarımız öğrencilerinin başarıları ile gururlanırken, öğrencilerde kendileri üzerinde emeği olan öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Vefat eden mezunlarımız ve hocalarımız rahmetle yâd edildi.

Hatıralar dinlenirken bazen gözyaşı, bazende yüzlerden gülümseme eksik olmadı.

ABD’den katılan öğretmenlik mesleğinin ilk yıllarını Arifiye ’de yaşayan ve kendi yaşıtlarına öğretmenlik yaptığını anlatan Ayşe Göktürk Tunceroğlu hocamız Arifiye’yi unutamadığını söyledi.

Sakarya Eski Baro Başkanı ve Mezunlar buluşmasında uzun yıllar büyük bir emek sarfeden Alirıza Acartürk yaptığı duygusal konuşma sonrası Arifiye yıllarını ve mezun buluşmalarının hatırasını yazmak istediğini fakat yazamadığını söyleyerek, programa getirdiği kızından bu hatıraları yazması için tüm mezunlar önünde söz aldı.

Şimdi bu hatıraların eserini bekliyoruz.

Bu organizasyonun gerçekleşmesinde gayret gösteren değerli mezun ağabeyim Coşkun Aktaş beye maddi ve manevi destek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkürler…

Kaynak ve Yazının devamı http://www.sakaryahalk.com/m-firat-n-dogusu-4308.html

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın