Kaymakam Bekir Dınkırcı’dan Türkçaybaşı ve Hacıköy Mahallelerine ziyaret

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Türkçaybaşı ve Hacıköy Mahallelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaretleri sırasında Kaymakamımıza İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ve Ziraat Mühendisi Hasan Bektaş eşlik etti. İlk olarak Türkçaybaşı Mahallesinde 9600 m2 kapalı alanda örtü altı sebzeciliği ve 38000 m2 açık alanda marul yetiştiriciliği yapan Yalçın Kula’yı ziyaret eden Kaymakamımız, sera alanlarında incelemelerde […]

 Kaymakam Bekir Dınkırcı’dan Türkçaybaşı ve Hacıköy Mahallelerine ziyaret

08.10.2019 - 19:04

Güncelleme : 08.10.2019 - 19:09

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Türkçaybaşı ve Hacıköy Mahallelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


Ziyaretleri sırasında Kaymakamımıza İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ve Ziraat Mühendisi Hasan Bektaş eşlik etti.
İlk olarak Türkçaybaşı Mahallesinde 9600 m2 kapalı alanda örtü altı sebzeciliği ve 38000 m2 açık alanda marul yetiştiriciliği yapan Yalçın Kula’yı ziyaret eden Kaymakamımız, sera alanlarında incelemelerde bulunarak Yalçın Kula’dan yaptığı çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi aldı. 

Başarı diledi

İlçemizin farklı iklim kuşakları içinde özel bir yer tuttuğunu örtü altı sebzeciliği ve süs bitkisi üretimi için çok uygun olan “mikro klima” iklimi ile dünyada ender rastlanan coğrafyaya sahip olduğunu belirterek çiftçilerimizin bu ender rastlanan iklimsel özelliği fırsata çevirerek birim alandan yüksek gelir getiren ürünleri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri ile işbirliği içerisinde tespit edilerek yetiştirmelerini tavsiye etti. Örnek çiftçi Yalçın Kula’yı bu konuda örnek gösteren Sayın Kaymakamımız yapmış oldukları çalışmalardan dolayı sebze yetiştiriciliği yapan Yalçın Kula’yı tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

HACIKÖY’E ZİYARET
Daha sonra Hacıköy Mahallesinde bulunan ERG Botanik Firmasını ziyaret eden Kaymakamımıza, Firma Yetkilisi Ergin Garça tarafından yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Firma Yetkilisi Ergin Garça, 80000 m2 alanda 40 çeşit yapraklı dış mekân süs bitkisi ürettiklerini ifade etti. 
Kaymakamımız, süs bitkileri sektörünün son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gelişen bir sektör olduğunu, İlçemizin ise süs bitkisi üretiminde ülkemizde ilk 10’un  içerisinde olduğunu, İlçemizin sahip olduğu iklimsel ve coğrafi avantajın yanı sıra, dinamik ve hızlı gelişen bir firma yapılanmasına da sahip olduğunu belirtti. Süs bitkileri sektörünün, ülkemiz ekonomisine yüksek katma değer sağlayan ve istihdam yaratan önemli sektörler arasında yer aldığına dikkat çeken Sayın Kaymakamımız, süs bitkileri ve mamulleri ihracatının her yıl daha da arttığını ifade etti.
Süs Bitkisi üretim alanlarında incelemelerde bulunan Kaymakamımız yapmış oldukları çalışmalardan dolayı Firma Yetkilisi Ergin Garça  tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın