Talu Tekstil Fabrikasını birlikte ziyaret ettiler.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı beraberinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ile birlikte  İlçemiz 1. Organize Sanayi Bölgesinde yerleşkesi bulunan Talu  Tekstil Fabrikasını ziyaret etti.  Kaymakam Bekir Dınkırcı ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Talu  Tekstil Fabrikası Genel Müdürü Hakan Karakoç tarafından karşılanarak kendilerine üretim faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.    Genel Müdürü Hakan Karakoç, ‘Talu Tekstil Firmasının […]

 Talu Tekstil Fabrikasını birlikte ziyaret ettiler.

09.10.2019 - 19:42

Güncelleme : 09.10.2019 - 19:42

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı beraberinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ile birlikte  İlçemiz 1. Organize Sanayi Bölgesinde yerleşkesi bulunan Talu  Tekstil Fabrikasını ziyaret etti. 

Kaymakam Bekir Dınkırcı ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Talu  Tekstil Fabrikası Genel Müdürü Hakan Karakoç tarafından karşılanarak kendilerine üretim faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.   

Genel Müdürü Hakan Karakoç, ‘Talu Tekstil Firmasının İlçemizde 2002 yılında faaliyete geçtiğini  15 dönüm Talu Tekstil1, 15 dönüm Talu Tekstil2 olmak üzere toplam 30 dönüm kapalı alan üzerinde kurulu olduğunu, örme kumaştan (t-shirt, sweatshirt, etek, elbise, şort ve pantolon vb.) çok çeşitli ürün ürettiklerini, değişik yaş ve statü grubuna mensup hedef kitlelerinin ihtiyaçlarını karşıladıklarını, kendi tasarım, pazarlama, teknik ve lojistik departmanlarının mevcut olduğunu ayrıca Londra’ da tasarım ofisi ve Amerika’ da pazarlama ofislilerinin bulunduğunu, Talu Tekstil’in hedefinin; üstün kaliteli ürünleri çevreci yaklaşım ile zamanında ve rekabet edilebilir fiyatlarla müşterilerine sunmak olduğunu ve yaklaşık 1500 kişiye istihdam sağladıklarını’ ifade etti.

Fabrika içerisinde incelemelerde bulunan Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, çalışanlarla bir süre sohbet etti. 
Kaymakam Dınkırcı, Sektörünün önde gelen kuruluşlarından birisi olan Talu Tekstil firmasının gerek ülkemiz gerekse İlimiz ekonomisine önemli bir katma değer sağladığını belirtip, hem yöneticilerine,hem de çalışanlarına kolaylıklar diledi.  

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın