Hanlıköy Mahallesi ve Hanlı Merkez Mahallesine ziyaret.

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı geçtiğimiz günlerde Hanlıköy Mahallesi ve Hanlı Merkez Mahallesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.   Ziyaret sırasında Kaymakamımıza Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  İlçe Emniyet Komiser Yardımcısı Haydar Işık, İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve […]

 Hanlıköy Mahallesi ve Hanlı Merkez Mahallesine ziyaret.

10.10.2019 - 15:52

Güncelleme : 10.10.2019 - 15:52

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı geçtiğimiz günlerde Hanlıköy Mahallesi ve Hanlı Merkez Mahallesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.   Ziyaret sırasında Kaymakamımıza Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  İlçe Emniyet Komiser Yardımcısı Haydar Işık, İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Hanlıköy Mahalle Muhtarı Mustafa Ayaş, Hanlı Merkez Muhtarı Selahattin Gözyuman eşlik etti. 
İlk olarak Hanlı İlk ve Orta Okulunu ziyaret eden Sayın Kaymakamımız ve beraberindeki heyet  bazı sınıfları gezerek  öğrencileriyle sohbet ettiler ve öğrencilere planlı ve programlı bir şekilde çalışmaları tavsiyesinde bulundular. 


Daha sonra okul idareci ve öğretmenleri ile bir araya gelen Kaymakamımız ve beraberindeki heyet  görüş ve talepleri dinleyerek bir süre sohbet ettiler.
Gençlerimizin ülkemizin geleceği olduğunu vurgulayan Kaymakamımız, bütün çabamızın ve gayretimizin öğrencilerimizin en iyi koşullarda eğitim almalarını sağlamak olduğunu, öğrencilerimizin başarılı olmalarını sağlamak için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirme gayreti içinde olmamız gerektiğini, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tüm kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar, Sanayi Kuruluşları ile koordinasyon içerisinde olmasının eğitimdeki başarıyı attıracağına inandığını ifade etti. Ayrıca idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler olarak herkese sorumluluk düştüğünü; idareci, öğretmen, öğrenci ve veli koordinasyonunun başarıda son derece önemli olduğunu bir kez daha belirtti. Kaymakamımız okul yetkililerine ve öğretmenlerimize çalışmalarında kolaylıklar diledi.


Okul ziyareti sonrası Kaymakamımız ve beraberindeki heyet Hanlıköy ve Hanlı Merkez Mahallesinde vatandaşlılarımızla bir araya geldiler. Hanlıköy Mahalle Muhtarı Mustafa Ayaş, Hanlı Merkez Muhtarı Selahattin Gözyuman ve mahalle sakinleri mahalleleri ile ilgili talep istek ve önerilerde bulundu.
Kaymakamımız ziyaretler sırasında her iki mahallemizde de İlçemizin sahip olduğu, tarım, hayvancılık, turizm, ticaret ve sanayi potansiyelinden bahsederek özellikle toprak tahlili, önleyici sağlık hizmetleri, eğitim, alternatif tarım ürünleri, modern sulama teknikleri, açık-yarı açık hayvancılık, silajlık mısır, damlama sulama sistemleri, meyve yetiştiriciliği, kivi yetiştiriciliği, süs bitkisi yetiştiriciliği alanlarında örneklerle açıklamalar yaparak konunun önemine değindi.
Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu  ve daire amirleri kurumları ile ilgili  görev ve sorumluluk alanına  giren  konular hakkında vatandaşlarımızın talep ve isteklerini dinleyerek açıklamalarda bulundular.  

Kaymakamımız mahalle ziyaretleri sırasında 91 yaşındaki Hüseyin Sevim, 82 yaşındaki Ziya Kaymakçı ve 86 yaşındaki Lütfü Sert ile yakından ilgilenerek  istek ve taleplerini sordu. Yaşlılarımızın yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz; örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimiz olduğuna dikkat çeken Sayın Kaymakamımız yaşlılarımızın her daim yanında olduğumuzu ve her türlü talep, sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için kapımızın her daim kendilerine açık olduğunu ifade etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın