Kaymakamımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı…

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı Muhtarlar Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Dınkırcı’nın mesajı; ‘ 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı…19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı Resmi gazetede yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim, Muhtar günü olarak kabul edilmiştir. Muhtarlarımız bulunduğu mahallede ve köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil eden, bölgedeki halkın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol […]

 Kaymakamımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı…

18.10.2019 - 14:27

Güncelleme : 18.10.2019 - 14:27

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı Muhtarlar Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Dınkırcı’nın mesajı;

‘ 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı…19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı Resmi gazetede yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim, Muhtar günü olarak kabul edilmiştir.
Muhtarlarımız bulunduğu mahallede ve köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil eden, bölgedeki halkın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birisi olan yönetime katılımcılığı kolaylaştırmakla birlikte demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturmaktadır.
Sayın Cumhurbaşkanımızın aylık ve haftalık periyotlarla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde muhtarlarımızla bir araya gelmesi, Sayın Bakanlarımızın muhtarlarımızla istişarelerde bulunması devletimizin muhtarlarımıza verdiği önemin en güzel nişanesidir. Bizlerinde daima birlikte ve bir arada olduğumuz, sıkça gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde talep ve beklentilerini dinleyip, çözüm yolları üretmeye gayret gösterdiğimiz muhtarlarımızla diyaloğumuz daima sürdürülecektir.

İlçemizin her alanda gelişmesinde, kalkınmasında muhtarlarımızın rehberliğine, düşüncelerine ihtiyacımız var. İnanıyorum ki her bir muhtarımız geçmişte olduğu gibi bundan sonra da bu bilinçle çalışmalarını sürdürecektir. 
Hem milleti, hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum. ‘

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın