29 EKİM KUTLAMA MESAJLARI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile şehirden ve ilçemizden haber sitemize ulaşan kutlama mesajları… SYKD’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. İlgili Haber Arifiye Mezunları Öğretmenler Gününde Buluşuyor SYKD Başkanı Necmettin Kırık mesajında şunları kaydetti: “Kurtuluş Savaşı sonrası, bundan 96 […]

 29 EKİM KUTLAMA MESAJLARI

28.10.2019 - 20:29

Güncelleme : 29.10.2019 - 13:08

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile şehirden ve ilçemizden haber sitemize ulaşan kutlama mesajları…

SYKD’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

SYKD Başkanı Necmettin Kırık mesajında şunları kaydetti: “Kurtuluş Savaşı sonrası, bundan 96 yıl önce 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin yıldönümünü büyük bir gurur ve coşku içinde kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan Kurtuluş destanıyla kurulan Cumhuriyetimiz, milletimizin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eserdir. Bu eser, gözü daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin bugünkü nesillere armağanıdır. Demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin ebedi varlığı ile ilelebet devam edecektir. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok ehemmiyet vermekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyoruz.”

TEK SES TEK YÜREK OLMALIYIZ

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sakarya Başkanı Engin TUMBAZ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

“Vatanı vatan yapan millettir. Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyetini büyük bedeller ödeyerek kurdu. Atalarımızın kanlarıyla sulanan bu vatan toprağı ve bağımsızlık için her yurttaşımız canını, kanını son damlasına kadar vermeye hazır olduğunu bütün cihana gösterdi. Dün ‘Çanakkale geçilmez’ diyerek canını ortaya koyanların torunları olarak bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi için bedel ödemekten, mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz.”

“Bağımsızlık fikrinin taçlandığı Cumhuriyetimizin 96. Yılında gelişmiş bir ülke olma yolundaki çabamıza engel olmak için ihdas edilen kirli oyunlar ve terör göstermektedir ki, İstiklal Savaşı; çapı ve yöntemleri değişse de devam etmektedir. Yüce Türk milletinin, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışacağız. Geleceğe büyük bir ümit, inanç gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Cumhuriyet ile açılan bu yolda ülkemizi dünyanın sayılı ekonomilerinden bir tanesi yapmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

“Tarihimizde yaşadığımız tecrübelerimizi değerlendirdiğimizde, bugün yaşanan sorunları ve krizleri aşabilmenin yolunun birlik, beraberlik ve çok çalışmaktan geçmekte olduğu aşikârdır. Belirlenen hedeflere ulaşmak ve ülkemizde kalıcı istikrarı sağlayabilmek adına, ülkemize ve kendimize güvenmeli, daha fazla çalışmalıyız. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden de çok önem vermek durumundayız. Terörle mücadelede tek yürek tek ses olarak Çanakkale ruhunu tekrar yaşıyoruz”.

“Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere bu topraklarda yaşama imkânını sunabilmek ve canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin 96. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı dileğiyle… Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun”

 MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun’dan 29 Ekim Mesajı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı.

Bugün milletimizin kendine en büyük armağanıdır.

Bugün; 1. Dünya Savaşı ardından kaybettiğimiz ve Kurtuluş Savaşı’yla geri kazandığımız hür irademizin, özgürlüğümüzün tescili Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96. Yıldönümünü milletçe gurur coşku ve heyecan içerisinde kutluyoruz.

96 yıllık bu tarih, aziz milletimizin zor zamanlarında nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren ve geleceğimiz için hayat dolu örneklerle doludur. Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla ortaya çıktığı bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir kenetlenme, milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür. Bugün, geçmişte yaşadığımız ve hiçbir zaman unutmamamız gereken o kötü günlerde yaptığımız sıkı kenetlenmeyi, birlikte hareket etmeyi, düşmanlara karşı gösterdiğimiz inançlı tutumu başarıyla sonuçlandırdığımız gündür.

Mücadelemiz devam edecek!

Cumhuriyetimizin 96.yılında adil ve gelişmiş bir ülke olma ve dünya mazlumlarının sözcüsü olma yolundaki çabamıza engel olmak için kurulan kirli oyunlar ve terör göstermektedir ki, İstiklal Savaşı; boyutu ve stratejileri değişse de devam etmektedir. Bu kötü zihniyete karşı daha güçlü ve dik bir mücadele sürdürülmesi gerekmektedir. Bu bizim Türk Milleti olarak şanlı tarihimize ve ecdadımıza boyun borcumuzdur.

Cumhuriyetin 100.yılında daha güçlü, daha kararlı, daha çok çalışan ve daha çok başaran bir Türkiye olma inancımızla, MÜSİAD Ailesi adına tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik eder, Aziz şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

Baro Başkanı Burak’tan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Sakarya Barosu Yönetim Kurulu adına Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak tarafından yayımlanan mesajda:

“Cumhuriyet, vatan için canından olmayı göze alanların, kadınıyla erkeğiyle, tüm yüreklerin ve bağımsızlık yolunda kenetlenmiş ellerin mücadele tarihidir. Büyük zorluklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. yılını büyük bir mutluluk ve onurla kutluyoruz. Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmak ve bu değerleri kazanmak için verilen mücadeleyi iyi öğrenmek ve gelecek nesillere de taşımak hepimizin en temel görevidir. Cumhuriyet Bayramı coşkusu da bu değerler etrafında bütünleşerek yaşanmalı ve yaşatılmalıdır” dedi.


Cumhuriyetin, tarihin her döneminde hür yaşamış olan Türk Milletinin bağımsızlığına olan düşkünlüğünün ve asla başka bir milletin boyunduruğu altına girmeyeceğinin göstergesi olduğunu da belirten Başkan Abdurrahim Burak, “Şanlı tarihi dünyada eşi ve benzeri görülmemiş sayısız zaferlerle dolu olan aziz Türk Milleti, Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonunda Cumhuriyeti kurarak adeta tarihi yeniden yazmıştır. Türk Milleti ezelden beridir egemenliğine, hürriyetine ve özgürlüğüne göz dikenlere gereken cevabı verdiği gibi bugün de benzer amaçları taşıyan hiçbir terör örgütü ve yapılanmaya izin vermiyor ve vermeyecektir de. Bizler, 96. yıl dönümüne ulaştığımız Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle milli iradenin ve demokrasinin en büyük teminatı olan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Durmuş’tan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

????????????????????????????????????

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Durmuş mesajında 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetin milletimiz için çok önemli ve değerli olduğuna vurgu yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Eğilmez başımıza taç yaptık hürriyeti,

 Zaferle kalbimize yazdık cumhuriyeti…

 Sakarya’dan su içtik o çelik süngülerle

 Yuvaları dağılmış bir avuç yılmaz erle.”

Yukarıdaki dört dize bile cumhuriyetin, milletimiz için ne kadar önemli ve değerli olduğunu, bu uğurda neleri göze alabileceğimizi anlatmak için yeterlidir. Vatan ve bağımsızlığın sembolü olan bayrak dendiğinde akan sular durur bizim için. Tıpkı “Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim” dizesinde anlatıldığı gibi…

Mustafa Kemal Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” sözüyle de cumhuriyetin gerçek sahiplerinin ve koruyucularının gençler olduğunu vurgulamıştır.

Cumhuriyetimizin ilanının 96. yılında Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Neviye Mahallesi Muhtar Adayı Mert Özdemir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizi kuruluş felsefesindeki hedeflere ulaştırmamızın da mümkün olacağını ifade etmek isterim. Bu duygularla, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları rahmetle anıyor ve  şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

ARSİADER’DEN 29 EKİM MESAJI

Cumhuriyet, Herşeyini kaybetmiş ulusal Egemenliğini elde emek için Canlarıyla, Mallarıyla, Kanlarıyla çok zor şartlarda Bağımsızlığını elde etmek için ortaya koyduğu MİLLİ MÜCADELE’nin Sonucudur.
Cumhuriyetimizin 96. yılını büyük bir mutluluk ve onurla kutluyoruz. Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmak ve bu değerleri kazanmak için verilen mücadeleyi iyi öğrenmek ve gelecek nesillere de taşımak hepimizin en temel görevidir. Cumhuriyet Bayramı coşkusu da bu değerler etrafında bütünleşerek yaşanmalı ve yaşatılmalıdır.

Cumhuriyetin, tarihin her döneminde hür yaşamış olan Türk Milletinin bağımsızlığına olan düşkünlüğünün ve asla başka bir milletin boyunduruğu altına girmeyeceğinin net bir göstergesidir. Şanlı tarihi dünyada eşi ve benzeri görülmemiş sayısız zaferlerle dolu olan aziz Türk Milleti, Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonunda Cumhuriyeti kurarak adeta tarihi yeniden yazmıştır. Türk Milleti Bağımsızlığına ve Bölünmez bütünlüğüne göz dikenlere gereken cevabı verdiği gibi bugün de benzer amaçları taşıyan hiçbir terör örgütü ve yapılanmaya izin vermeyecektir.
Bizler, 96. yıl dönümüne ulaştığımız Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle milli iradenin ve demokrasinin en büyük teminatı olan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularla kutluyorum.
ARSİADER YÖNETİM KURULU adına
Başk. Fatih Fahri YETER

REKTÖR SARIBIYIK’TAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Mehmet Sarıbıyık, Türkiye Devleti’nin Cumhuriyetle taçlandırılmasında milli birliğin önemine vurgu yaparak “ Büyük bir kararlılık ve fedakarlıkla İstiklal Mücadalesi’ni başarıyla gerçekleştiren ecdadımız, yok edilmek istenen bir milleti yeni bir devlet kurarak tüm dünyaya ilan etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletimizin tüm olumsuzluklara rağmen birlikte güçlü olmanın da bir tezahürüdür. Paylaşılmak istenen bu topraklarda güçlü bir devlet olarak varlığımızı sürdüreceğiz. Biz hem bu topraklarda hem de tüm dünyada Hakkın, doğrunun, adaletin sağlanması ve korunması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Şanlı tarihimize yakışır bir şekilde ülkemizin koyduğu hedeflere ulaşma konusunda da bilimde, sanatta, teknolojide ve birçok alanda çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan olarak bırakan aziz kahramanlarımıza, şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Biz Birlike Güçlüyüz, Birlikte Türkiye’yiz. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

CHP ARİFİYE İLÇEDEN 29 EKİM MESAJI

29 Ekim imkansıza inanmaktır. 29 Ekim tatil değil Bayramdır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun .
Ali Gökpınar Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye ilçe Başkanı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın