SAKARYA’YA FUAR ALANI

Sakarya Halk Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet TAŞTAN’ın bu hafta köşesinde yayınlanan yazısı… SAKARYA’YA FUAR ALANI Fuar Organizasyonlarını sık takip eden ve fırsat buldukça da ziyaret etmeyi seven birisi olduğu mu önce belirteyim. İlgili Haber “21. Yüzyılda Öğretmen Olmak” konulu konferans düzenlendi. Marka Şehir olma yolunda hedefleri olan Sakarya’mızın imajında önemli eksiklerinden biri olan Fuar alanı […]

 SAKARYA’YA FUAR ALANI

28.10.2019 - 14:00

Güncelleme : 28.10.2019 - 14:02

Sakarya Halk Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet TAŞTAN’ın bu hafta köşesinde yayınlanan yazısı…

SAKARYA’YA FUAR ALANI

Fuar Organizasyonlarını sık takip eden ve fırsat buldukça da ziyaret etmeyi seven birisi olduğu mu önce belirteyim.

Marka Şehir olma yolunda hedefleri olan Sakarya’mızın imajında önemli eksiklerinden biri olan Fuar alanı ihtiyacını bu sütunlarda defalarca dile getirmişizdir.

Bu konuda müjdeli haber geçtiğimiz günlerde Sakarya Valimiz Ahmet Hamdi Nayir’den geldi.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, “Daha önce Sapanca Gölü kenarındaki alanımızda festivaller düzenliyorduk. Ancak düzenlenen etkinlik ve fuarlar arttıkça bu alan yeterli gelmiyor ve biz de bunun farkındayız.12 ay rahatça kullanabileceğimiz bir alan için yetkili mercilerle sürekli görüşme halindeyiz” demiş…

İlimiz adına sevindirici bir haber.

Sanayi de, Tarım da, Turizm’de, Eğitim de hızla ilerleme kaydeden Sakarya’mızın arada bir düzenlediği fuar etkinliklerinde ki alanlar bu şehre yakışmıyordu.

Bu konuda atılacak adımlar ne kadar hızlı olursa, düzenlenecek organizasyonlar ile şehrimize, bir o kadar hızla katma değer sağlanacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Fuar alanı haberi son zamanlarda aldığımız en güzel müjdelerden biri oldu.

İnşallah bir an önce çalışmalar başlatılır.

BAĞDADİ OPERASYONU!

ABD Başkanı Trump Twitter’dan yaptığı paylaşım ile  “Çok büyük bir şey oldu” demiş.

O çok büyük bir şeyin, Suriye-İdlib’de ABD birliklerince düzenlenen bir operasyon ile DEAŞ lideri Ebu Bekir el-Bağdadi’nin öldürülmesi olduğu anlaşıldı.

Trump yaptığı açıklama ile bunu dünyaya duyurdu.

Kullan, kullan öldür.

Dün Usame Bin Ladin, bugün Ebu Bekir el-Bağdadi kim bilir başka bilmediğimiz kimler…

Kendince bir terör örgütü oluştur.

Besle, büyüt menfaatin bitince yok et.

DEAŞ’in ipi çekildiğine göre bakalım sırada kim var.

YPG, PKK, SDG, bunlarında sonları aynı olacak!

Son kullanma tarihleri gelince!

KKTC’DE ESKİ BİR CUMHURBAŞKANI!

Ankara’dan Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun Danışmanı Erol Çelik abimiz geçtiğimiz günlerde bir mesaj göndererek KKTC’nin Eski Başbakanı, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile yaptığı telefon görüşmesinin ses kaydını bizimle paylaştı.

Anlaşılan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili yaptığı açıklamalar O’nu da çok üzmüştü.

Yapılan telefon görüşmesinde kısaca Derviş Eroğlu,’’…Tabi ki şunu söylemek lazım, tabi ki Türkiye haklı olarak bir müdahaleye girişmiştir. Yani sınırları teröristler ile dolmuş bir ülke pozisyonunda bir devlet yaşayamaz.

Diğer dünya devletleri bu harekâtı protesto ediyorlar ama onların sınırlarında teröristler yoktur. Onlar terörist, terör nedir görmediler. Türkiye gibi hudutları teröristler ile dolmuş olsaydı Türkiye’ye haklılık verirlerdi.

Onun için Türkiye haklı bir hareketi başlatmıştır. Bu hareket bizim düşüncemiz, düşündüğümüz şey ile mutlu sona ulaşıncaya kadar tabi ki devam edecektir. Türkiye kendi gücüne, kendi insanına güvenerek bu harekâtı devam ettirecektir. Netice başlayan bir harekâtı sonuç almadan durdurmak da Türkiye’ye yakışmaz. Sonuç alınıncaya kadar bu harekâtın devam edeceğine inanıyorum. Bir hafta, on gün içinde haritaya uygun bir noktaya gelirler. Mutlaka Silahlı Kuvvetlerin elinde bir plan proje vardır noktaya gelinceye kadar bu harekât devam edecektir.

Dünya ne demiş ona bakmamak lazım.

Türkiye Cumhuriyeti bu terörizme çok büyük kayıplar vermiştir. Binlerce, on binlerce şehit vermiştir. Dolayısı ile bunu sonlandırmak Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin bana göre görevidir. Bu görevini yerine getirdi ve devam ediyor, bana görede devam etmesi gerekir.’’

Çok şükür KKTC’de Akıncı gibi düşünmeyen çok insan var…

KKTC’nin Eski Başbakanı, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na teşekkürler…

BİR GÖNÜL DOSTU!

Bir gönül dostumuzu, büyüğümüzü kaybettik.

Gençlik yıllarımızdan beri tanıdığımız, bizi her zaman gözeten, arayan soran bir ağabeyimiz idi.

Türkiye Gazetesi Sakarya Bölgede uzun yıllar hizmetin içinde, birlikte olduk.

Sapanca Gölü kıyısında ki bahçesinde muhabbeti, sohbeti yaşadık…

Birleştirici, bir araya getirici bir yapısı vardı…

Bir kaç kez amansız hastalıklara yakalansa da şifasına kavuşmuştu.

En son geçirdiği Beyin Kanaması sonrası doktorlar yine bir ümid vermez iken, tekrar toparlamış evinde istirahate çekilmişti.

Hastanede ve evinde iken ziyaretlerimizi eksik etmedik…

Dünya da iken çok şükür helalleştik…

‘’Ekip düştü, kalktı devam etti. Türkiye Gazetesine abone bulacaksın, Takvim alacaksın, Sakarya’nın en ücra köşelerine yine gidecek, kitap dağıtacaksın ’’ dedik ama ömrü yetmedi…

Necati Genç abimiz son yoğun bakımdan bir daha çıkamadı.

O yolunda hizmet ettiği, sevdiklerine kavuştu.

Mekânı Cennet olsun…

Kaynak Ve Yazının devamı

http://www.sakaryahalk.com/m-sakarya-ya-fuar-alani-4346.html

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın