10 KASIM MESAJLARI

10 Kasım dolayısı ile ilimiz de ki kurum ve kuruluşlardan haber sitemize gönderilen haber@arifiyehaber.net mesajlar… Vali Ahmet Hamdi NAYİR’in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı             ‘Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. İlgili Haber Arifiye Mezunları Öğretmenler Gününde Buluşuyor             Aziz Milletimize hayatını […]

 10 KASIM MESAJLARI

09.11.2019 - 19:40

Güncelleme : 10.11.2019 - 15:58

10 Kasım dolayısı ile ilimiz de ki kurum ve kuruluşlardan haber sitemize gönderilen haber@arifiyehaber.net mesajlar…

Vali Ahmet Hamdi NAYİR’in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

            ‘Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

            Aziz Milletimize hayatını adayan; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Necip Türk Milleti’nin onurlu yürüyüşünde en büyük rehber olmuştur. İstiklal Savaşı ile yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkan Milletimiz, bağımsızlığını ilelebet yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

            Millet olarak; Atatürk’ün en büyük eserim dediği “Cumhuriyet”i anlamak ve Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin değerini her şartta korumak, onun açtığı yolda ilerleyip, gösterdiği hedefe ulaşmak için göstereceğimiz her türlü çaba, O’na olan saygımızın en güzel ifadesidir.

            Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını, Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi; sevgi, saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.’

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAZİLET DURMUŞ’UN

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkmayı hedef gösteren Atatürk, eğitimle ve eğitimin millî olması ile yakından ilgilenmiştir. Millî eğitimi zayıf olan bir milletin gelişimini tamamlayamayacağını düşünen Atatürk’e göre, “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüce bir toplum olarak yaşatır ya da esarete ve sefalete terk eder.”

Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatında derin izler bırakan Sakarya Nehri’nin bulunduğu topraklarda onu anmak ve anlamak günüdür bugün… Bunun için fikirlerini ve duygularını anlamakla işe başlamalıyız.

Başlattığı bağımsızlık mücadelesiyle sömürülen milletlere; devlet adamlığı ve ileri görüşlülüğüyle de uygar milletlere örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 81. yılında rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun…

Başkan Abdurrahim Burak’ın 10 Kasım mesajı

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yönetim Kurulu adına Baro Başkanı Abdurrahim Burak tarafından yayımlanan mesajda:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş bir liderdir.

Fedakarlıklarıyla, üstün askeri yönetimi, kararlı duruşuyla başarılı bir lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradeyi hâkim kılan, insan hak ve özgürlüklerini koruma altına alan, adaleti hakkıyla tesis eden ve çoğulcu demokratik prensipleri hayata geçiren bir seviyeye ulaşmayı ülkemiz için hedef göstermiş; müşterek bir ideal etrafında milletimizle Cumhuriyeti kurmuştur.

Bizler de bize armağan edilen tarihimizi, zaferler sonrası Cumhuriyetle taçlandırılmış bu toprakları ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeli, gelecek nesillere aynı inanç ve bilinçle aktarmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanı uğruna fedakarca şehit ve gazi olan kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Karakullukçu’dan 10 Kasım Mesajı

Arifiye İlçe Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun yayınladığı 10 Kasım Mesajı;

‘Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81’inci Yıl Dönümünde Saygıyla ve Rahmetle Anıyoruz…’

CHP Arifiye İlçeden 10 Kasım Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlayışımızın 81.Yıldönümünde büyük bir özlem,saygı ve minnetle anıyoruz.

Ali GÖKPINAR CHP Arifiye ilçe başkanı

Arifiye Neviye Mahallesi Muhtar Adayı Mert Özdemir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Muhtar Adayı Mert Özdemir  mesajında, Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yılında rahmetle andıklarını belirtti.

Özdemir , şunları kaydetti:

“Toplumun her kesimini kucaklayan, adını dünya tarihine yazdıran büyük bir liderin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde onu bir kez daha özlem, saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için yas günü değil, fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız gereken bir gündür. Son nefesine kadar ülkesine ve milletine hizmet etmiş, tüm dünyanın ayakta alkışladığı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatan uğruna canlarını hiç düşünmeden veren kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi, dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.”

SYKD’den 10 Kasım Mesajı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

SYKD başkanı Necmettin Kırık mesajında Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ü ölümünün 81. yılında saygıyla ve özlemle andıklarını belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisini milletine adamış ve ülkesinin her alanda yükselmesi için yılmadan çalışmış büyük bir lider olduğunu ifade etti.

SYKD Başkanı Kırık mesajında şu sözlere yer verdi:

“O silah arkadaşlarına ve Aziz Milletine! Biz O’na! Yetiştirdiğimiz nesiller ‘Hepimize’ duacı.

Türk Milletinin kurtuluş ve varoluş destanının en büyük kahramanını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu, ebedi başkomutan, eşsiz devlet adamı Gazi Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde rahmet ile sevgi, saygı, özlem ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun.”


YORUMLAR
Bir Yorum Yapın