Sakarya’da 10 Kasım Töreni

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümü vesilesiyle, Vali Ahmet Hamdi Nayir’in katılımları ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanında tören düzenlendi.   Alana girişte Tören Mangasını selamlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir,  İl Garnizon Komutan Vekili P. Alb. Salih Üstündağ ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile birlikte Atatürk Anıtına çelenk koydu.   […]

 Sakarya’da 10 Kasım Töreni

10.11.2019 - 19:53

Güncelleme : 10.11.2019 - 19:53

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümü vesilesiyle, Vali Ahmet Hamdi Nayir’in katılımları ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanında tören düzenlendi.   Alana girişte Tören Mangasını selamlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir,  İl Garnizon Komutan Vekili P. Alb. Salih Üstündağ ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile birlikte Atatürk Anıtına çelenk koydu.   Törende Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Sakarya Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek ve Ümit Dikbayır, Garnizon Komutan Vekili P. Alb. Salih Üstündağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Vali Yardımcıları Abdul Rauf Ulusoy, Mehmet Fatih Çiçekli, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, askeri, mülki ve adli erkân, siyasi partilerin, meslek örgütlerinin, dernek ve vakıfların temsilcileri ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş yer aldı.   Tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de saatler 09.05’ i gösterdiğinde çalınan eş zamanlı sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunulurken, Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde okunan İstiklal Marşımız ile birlikte göndere çekilen Türk Bayrağı yarıya indirildi.   Çelenk sunma törenin ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl protokolü ve vatandaşlarla birlikte Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Toki İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı anma programına geçti. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşımız, Müzik öğretmeni yönetiminde, İşaret Dili öğretmeni eşliğinde öğrenciler tarafından okundu.   Günün anlam ve önemine binaen Toki İlkokulu Müdürü Suat Erdoğan ile SAÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Sarı’nın birer konuşma gerçekleştirdiği anma programında öğrenciler tarafından şiirler ve marşlar okunurken, okulun işaret dili öğrencilerinin hazırladığı ‘Atatürk Çocukları ve Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim”  ile portre oluşturma gösterileri, Atatürk’ün hayatının anlatıldığı drama etkinliği ve sinevizyon gösterimi de yer aldı.
Anma programının sonunda İl genelinde düzenlenen ‘Atatürk Sevgisi’ konulu ilkokullar arası resim ve ortaokullar arası özdeyiş yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali Ahmet Hamdi Nayir ile protokol üyeleri tarafından verildi.   Düzenlenen anma programının hazırlanması ve sunulmasında yer alan okul öğretmenleri ile öğrencileri programın bitiminde tebrik eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, protokol üyeleri ve davetliler ile birlikte Toki İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk Resim Sergisini de gezdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın