21. YÜZYIL TÜRK GENÇLİĞİNİN YILI OLACAK

Sakarya Gençlik Meclisi tarafından ikincisi düzenlenen ‘’Gençler Soruyor’’ adlı konferans dün saat 18.00’de Sakarya il Milli Eğitim Müdiresi Fazilet Durmuş’un katılımıyla Sakarya Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Konferansa konuşmacı olarak katılan Fazilet Durmuş, 21. Yüzyılın Türk gençliğinin yılı olacağını vurguladı. İlköğretim yıllarında sınıfta varlığından dahi haberdar olunmayan Durmuş, matematik öğretmeninin teşviki ile bu zamanlara gelip, insanlara […]

 21. YÜZYIL TÜRK GENÇLİĞİNİN YILI OLACAK

08.12.2019 - 16:37

Güncelleme : 08.12.2019 - 16:37

Sakarya Gençlik Meclisi tarafından ikincisi düzenlenen ‘’Gençler Soruyor’’ adlı konferans dün saat 18.00’de Sakarya il Milli Eğitim Müdiresi Fazilet Durmuş’un katılımıyla Sakarya Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Fazilet Durmuş, 21. Yüzyılın Türk gençliğinin yılı olacağını vurguladı.

İlköğretim yıllarında sınıfta varlığından dahi haberdar olunmayan Durmuş, matematik öğretmeninin teşviki ile bu zamanlara gelip, insanlara karşı hitabetinin güçlendiğini ve bir öğretmenin öğrencilerin hayatında ne kadar önemli bir etkiye sahip olduğuna değinirken, okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinin okulu sevmesi açısından mimarisinin ona göre ayarlanacağı ve bunun üzerine 39 bin öğrenci ile alakalı 13 sayfalık, 8 yetenek haritası çıkarılıp, okul yöneticeleri ve öğretmenlerle paylaşıldığını belirtti.

‘’HAYATIMIZA GÜNEŞ GİBİ DOĞACAK BİRİ…’’

Proje tanıtımı adına Hendek’e özel eğitim gereksinimi olan çocukların annelerini çağıran Fazilet Durmuş, tanıtım sonunda bir annenin yardım istemesi üzerine iletişim numarasını vererek yardıma ihtiyacı olan kızının ona ulaşmasını sağladı. Durmuş’a mesaj yolu ile ulaşan kız, yürüme engeli olduğunu ve çok istediği çizim kurslarına bu yüzden gidemediğini, bu konu da yardım istediğini hatta yardımlarından sonra çizim yeteneği arttığında ilk önce Fazilet Durmuş’u çizeceğini belirterek, annesinin Durmuş’tan çok bahsettiğini, hayatımıza güneş gibi doğacak biri ile karşılaştığını dile getirdi. Ayrıca şiir kitabı olduğunu, bastırmak istediğini mesajında belirtti. Durmuş, özel eğitim gereksinimi olan kıza, gerekli olan bütün yardımların sağlanacağını açıkladı.

Durmuş, sosyal hayat ve eğitim alanında eksiklikler olduğunu dile getiren gençlere, sorunlarına yönelik çözümler üreteceğini açıkladı.

Konferans’ın sonunda gençlerle buluşmasını sağlayan Gençlik Meclisine teşekkür eden Fazilet Durmuş, ortak bir projelerinin de olabileceğinin sinyallerini verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın