Arifiye Belediyesinden Yavru Köpekler ile ilgili açıklama

Ulusal ve yerel medyada yapılan “Yavru Köpekler” ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Yapılan o açıklama; Belediyemiz hakkında yerel ve ulusal medyada “Yavru Köpekler” ile ilgili yapılan haberler nedeniyle bu basın açıklamasının yapılmasına gerek duyulmuştur. İlgili Haber AVCILARIN VURDUĞU KUĞU’YA SAHİP ÇIKTI.  Yapılan soruşturmada; ”07.01.2021 Perşembe günü öğleden sonra Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi […]

 Arifiye Belediyesinden Yavru Köpekler ile ilgili açıklama

11.01.2021 - 23:44

Güncelleme : 11.01.2021 - 23:44

Ulusal ve yerel medyada yapılan “Yavru Köpekler” ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Yapılan o açıklama;

Belediyemiz hakkında yerel ve ulusal medyada “Yavru Köpekler” ile ilgili yapılan haberler nedeniyle bu basın açıklamasının yapılmasına gerek duyulmuştur.

 Yapılan soruşturmada; ”07.01.2021 Perşembe günü öğleden sonra Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Çimen Sokak sakinlerinin tekrarlı şikâyeti üzerine, hayvan toplama birimi olay yerine yönlendirilmiştir. Ekibimiz bahse konu adrese üçüncü kez intikal etmiştir. Yavru köpeklerin ve annesinin alınarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına götürülmesi talebi yaklaşık 1 aydır devam etmektedir. Daha önceden de iki defa, şikâyete konu yerde çalışma yapılmış, anne köpek yakalanamadığı için yavru köpekler serbest bırakılarak alınmamıştır. Olay günü de anne köpek yakalanamamış, bu nedenle yakalanan yavru köpekler de serbest bırakılarak alınmamıştır. Böylece, bahse konu adresten ekibimiz herhangi bir hayvanı almadan ayrılmıştır. Haberde iddia edildiği gibi, Belediyemiz ekibinin hayvanlara herhangi bir zulmü söz konusu değildir. Medyaya yansıyan görüntülerde ki yaşlı vatandaş, Belediyemiz personeli değil, videoyu çeken genç kızın amcasıdır.

Köpekleri yakalama çalışması sırasında, amca yeğen arasında istenmeyen olaylar yaşanmış olup, bu olayların Belediyemiz ile bir alakası yoktur.

Son olarak, Sosyal medya ile, yerel ve ulusal medyada Belediyemize yapılan haksız, çirkin ve kötü ithamları Belediyemiz hak etmemektedir.

       Kamu oyuna saygıyla duyururuz.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

  • hayvansever dedi ki:

    şaka gibi daha öncede neviye mah ekiplerinizin igne ile öldürdugu hayvan ı da ben mi öldürdüm..