Arifiye Mezunu Maarif Müfettişi Mehmet Becan emekli oldu

Sakaryalı Maarif Müfettişi Mehmet Becan 44 yıl 4 ay süren meslek yaşamını tamamlayarak emekliye ayrıldı. Arifiye Öğretmen Okulundan mezun olduktan sonra 18 yaşında sınıf öğretmeni olarak başladığı meslek yaşamının son 26 senesinde Maarif Müfettişi olarak hizmet veren Mehmet Becan mezunu olmaktan gurur duyduğunu ifade ettiği Öğretmen Okullarının kuruluş yıl dönümü olan 16 Mart 2021 günü […]

 Arifiye Mezunu Maarif Müfettişi Mehmet Becan emekli oldu

17.03.2021 - 13:31

Güncelleme : 17.03.2021 - 13:31

Sakaryalı Maarif Müfettişi Mehmet Becan 44 yıl 4 ay süren meslek yaşamını tamamlayarak emekliye ayrıldı.

Arifiye Öğretmen Okulundan mezun olduktan sonra 18 yaşında sınıf öğretmeni olarak başladığı meslek yaşamının son 26 senesinde Maarif Müfettişi olarak hizmet veren Mehmet Becan mezunu olmaktan gurur duyduğunu ifade ettiği Öğretmen Okullarının kuruluş yıl dönümü olan 16 Mart 2021 günü emekli oldu.

Meslek hayatında Sakarya, Bursa, Bilecik, Diyarbakır, Bolu, Düzce illerinde görev yapan Maarif Müfettişi Mehmet Becan emekliye ayrılmasıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Mesleki yaşantım süresince yollarımın kesiştiği tüm meslektaşlarıma, çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. İnsani ilişkilerden kaynaklı haklarımı helal ediyorum. Herkesten de haklarını helal etmelerini istiyorum. 44 yıl 4 ay olarak devam eden bu süreci alnımın akıyla tamamladığım için huzurlu ve mutluyum. Bundan sonraki yaşamımda da devletime ve milletime olan bağlılığım ve hizmetlerim devam edecektir. Bu süreçte bana destek olan herkese teşekkür eder saygılar sunarım.” dedi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Etem Efe, uzun yıllar birlikte çalıştığı Mehmet Becan’a yeni yaşamında sağlık, mutluluk ve uzun ömürler diledi.

Mehmet Becan Kimdir?

1958 yılında dünyaya gelen Mehmet Becan ilkokulu Arifiye Arifbey İlkokulunda, ortaöğrenimini 7 yıllık Arifiye İlköğretmen Okulu’nda tamamladı. 15 Kasım 1976 yılında Sapanca İlçesi İkramiye Köyünde sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. Sırasıyla Sapanca Kırkpınar İlkokulu, Diyarbakır İli Çınar İlçesi İncirtepe İlkokulunda Er Öğretmen olarak hizmet verdikten sonra, Bolu İli Düzce İlçesi Köprübaşı İlköğretim Okulu’nda okul müdürlüğü yaptı. 1988 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesinde önlisans eğitimini tamamladı.  Söğütlü İlçesi Fındıklı Köyü İlkokulunda bir yıl öğretmenlik yaptıktan sonra, 1990-1994 yılları arasında Arifiye Arifbey Bekir Sıtkı Durgun İlköğretim Okulunda müdür yardımcılığı görevinde bulundu. Bu sırada Gazi Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Teftiş, Planlama ve Ekonomi Bölümünde Lisans eğitimini tamamlayarak 1994 yılı 15 Kasım tarihinde Bilecik İlinde İlköğretim Müfettişi olarak göreve başladı. Sırasıyla Sakarya, Bursa ve Sakarya illerinde maarif müfettişi olarak görev yaptı.

İki evladı da öğretmenlik mesleğini seçen Mehmet Becan evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

  • Mehmet Çelik dedi ki:

    Almış olduğunuz bu emeklilik kararı hakkınızda hayırlı olsun. Bundan sonraki yaşantınızda sağlık mutluluk ve huzurlu günler geçirmenizi temenni ederim. Hayırlı olsun