Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesinin Başarılı Öğrencileri ödüllendirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Proje Uygulayan Okullar-Fen Liseleri arasında düzenlenen 4.Ulusal Bilim Kampı Proje Yarışmasında İleri Robotik Kodlama ve Mekatronik alanında Türkiye 3. Olan Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi 11. sınıf öğrencileri Fatih Çokyüksel ve M.İbrahim Uğurlu beraberinde İlçe  Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ve  Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi Müdürü Eray Uğur Çam ve […]

 Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesinin Başarılı Öğrencileri ödüllendirildi

08.06.2021 - 12:15

Güncelleme : 08.06.2021 - 12:15

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Proje Uygulayan Okullar-Fen Liseleri arasında düzenlenen 4.Ulusal Bilim Kampı Proje Yarışmasında İleri Robotik Kodlama ve Mekatronik alanında Türkiye 3. Olan Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi 11. sınıf öğrencileri Fatih Çokyüksel ve M.İbrahim Uğurlu beraberinde İlçe  Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ve  Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi Müdürü Eray Uğur Çam ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Süleyman Güven, Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’yı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette yapay zeka teknolojisi ile tarım alanlarında otonom hareket ederek bitkilere zarar veren böcek ve bitki zararlıları ile bozulmuş/çürümüş bitkileri kullanıcının telefonuna gönderen sistem proje hakkında kapsamlı bilgi aldıktan sonra,proje tabanlı çalışmalarının önemini örnekleriyle açıklayan Kaymakam Bekir Dınkırcı,dereceye girerek ödül ve başarı belgesi alan Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencileri Fatih Çokyüksel ve M.İbrahim Uğurlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi Müdürü Eray Uğur Çam, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Süleyman Güven ve ailelerini tebrik edip ve  başarılarının devamını dileyerek hediyelerini takdim ettti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın