Fazilet Durmuş: “Kâbe Kutsalımızdır, Türkçe Benliğimizdir.”

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, her hafta yayımladığı pazartesi mesajında bu hafta Boğaziçi Üniversitesinde Kâbe fotoğrafına yapılan saygısızlığa atıfta bulunarak  “Kabe Kutsalımızdır. Türkçe Benliğimizdir.” vurgusu yaptı. Durmuş, mesajında şu ifadelere yer verdi. “Taşın Kalp Kesilmesi, Aşktandır. Sevgili yavrularım, unutmamalıyız ki kalbi yumuşak ancak duruşu kararlı olan kazanır. Yunus gibi “Sevelim, sevilelim, dünya kimseye kalmaz.” […]

 Fazilet Durmuş: “Kâbe Kutsalımızdır, Türkçe Benliğimizdir.”

01.02.2021 - 17:57

Güncelleme : 01.02.2021 - 17:57

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, her hafta yayımladığı pazartesi mesajında bu hafta Boğaziçi Üniversitesinde Kâbe fotoğrafına yapılan saygısızlığa atıfta bulunarak  “Kabe Kutsalımızdır. Türkçe Benliğimizdir.” vurgusu yaptı.

Durmuş, mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Taşın Kalp Kesilmesi, Aşktandır.

Sevgili yavrularım, unutmamalıyız ki kalbi yumuşak ancak duruşu kararlı olan kazanır. Yunus gibi “Sevelim, sevilelim, dünya kimseye kalmaz.” demeyi düstur ediniriz elbet. Fakat dilimize, dinimize, bizi biz yapan değerlerimize yönelik en ufak bir tehditte “bir olmayı, iri olmayı, diri olmayı” da biliriz.

Gönlü taş olup dilinden zehir tütenlerden olamayız. Bizim gönlümüzde başımızın tacı Kâbe; dilimizde güzel Türkçemizle ifade edebileceğimiz vazgeçilmezlerimiz vardır. Güzel bir haftaya başlarken sağanak sağanak hep bir ağızdan #KabeKutsalımızdır #TürkçeBenliğimizdir demeye var mısınız?”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın