Göç Yolunu Şaşıran Leylekler Kışlaçay ve Boğazköy’de mola verdi

Göç yolunu şaşıran leylekler Arifiye’nin Kışlaçay Ve Boğazköy Mahallelerinde mola verdi. Baharın müjdecisi olarak bilinen leylekler Arifiye’nin yüksek mahallelerinde mola verdi. Kışlaçay ve Boğazköy Mahallelerindeki bahçelerinde mola veren yüzlerce leylekleri gören Vatandaşlar güne güzel görüntülerle başladı. Mola verdiler Sabah saatlerinde dışarıya baktıklarında bahçelerinde ve evlerinin çatılarında yüzlerce leylekle karşılaşan Vatandaşlar, soğuk ve yağışlı hava vardı. […]

 Göç Yolunu Şaşıran Leylekler Kışlaçay ve Boğazköy’de mola verdi

23.03.2021 - 23:39

Güncelleme : 23.03.2021 - 23:39

Göç yolunu şaşıran leylekler Arifiye’nin Kışlaçay Ve Boğazköy Mahallelerinde mola verdi.

Baharın müjdecisi olarak bilinen leylekler Arifiye’nin yüksek mahallelerinde mola verdi. Kışlaçay ve Boğazköy Mahallelerindeki bahçelerinde mola veren yüzlerce leylekleri gören Vatandaşlar güne güzel görüntülerle başladı.

Mola verdiler Sabah saatlerinde dışarıya baktıklarında bahçelerinde ve evlerinin çatılarında yüzlerce leylekle karşılaşan Vatandaşlar, soğuk ve yağışlı hava vardı. Büyük ihtimalle leylekler göç esnasında yollarını şaşırmış olacak ki buralara indiler.

Ya da havaların bir anda soğuması nedeniyle buralardaki vadilere inerek mola vermiş olabilirler. Sabah saatlerinde çok fazla leylek vardı, çok güzel görüntülere şahit olduk. İnşallah sağ salim göç ederek varacakları yere varırlar ifadelerine yer verdiler.

Zafer Omay/kislacay.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın