Güvenlik, Asayiş Vatandaşla Buluşma Toplantısı Boğazköy’de gerçekleşti.

Kurum Amirlerimiz, Mahalle Muhtarlarımız ve Vatandaşlarımızın katılımıyla Vatandaşla Buluşma, Muhtarlar, Güvenlik Toplantısı İlçemiz Boğazköy Mahallesi Muhtarlığında gerçekleştirildi. Toplantıya İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı , Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ağırman, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş, İlçe Emniyet Müdür V. Cihat Kayaer, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdür […]

 Güvenlik, Asayiş Vatandaşla Buluşma Toplantısı Boğazköy’de gerçekleşti.

27.07.2022 - 16:00

Güncelleme : 27.07.2022 - 16:00

Kurum Amirlerimiz, Mahalle Muhtarlarımız ve Vatandaşlarımızın katılımıyla Vatandaşla Buluşma, Muhtarlar, Güvenlik Toplantısı İlçemiz Boğazköy Mahallesi Muhtarlığında gerçekleştirildi.


Toplantıya İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı , Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ağırman, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş, İlçe Emniyet Müdür V. Cihat Kayaer, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Ali Kemal Karakoç, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özer, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Hakan Tanıl, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Mahalle Muhtarları ve Vatandaşlar katıldı.


Kaymakamımız Bekir Dınkırcı toplantıda Mahalle Muhtarlarından ,mahalleleri ile ilgili talep istek ve önerilerde bulundu.


Toplantıda;” 27 Temmuz-05 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) tercihlerinde öğrencilerin aileleri ile birlikte sürecin beraber takip edilerek Rehberlik hizmetleri konusunda katkıda bulunmaya hazır olunduğu, Ayrıca 0-6 yaş arası insan beyninin %90 gelişmesinden dolayı okul öncesi eğitime ağırlık verilmesi gerektiği, kitap okuyan insanların %40 daha fazla mukayese etme kabiliyetinin artması sebebiyle “Arifiye Kitap Okuyor” kampanyasının sürmesi,okul kantinlerinde gerekli denetimleri yapmalarına, kolluk kuvvetlerince okul servislerinin denetlenerek, metruk binalar ile okul çevrelerinde rahatsızlık verecek kişilerin engellenmesi için muhtarlarımızla da koordineli çalışma yapılarak gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması ilgili alanlara kamera güvenlik sistemlerinin kurulması, konunun ilgili kurumlara iletilmesi,Yaz mevsimi nedeniyle tarımsal hasatlarda oluşabilecek hırsızlığın önlenmesi için mahalle muhtarlarının Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ile diyalog halinde olunması, ilgili kolluk birimince o bölgede asayiş ve devriye hizmetlerine ağırlık verilmesi”dile getirildi.


Ayrıca; 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesinde, 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanununa göre iş ve işlemlerde herhangi bir aksaklığa mahal vermeden gereğinin yerine getirilmesi istenmiştir.  Suyun tasarruflu kullanılması hususunda temkinli olunması, iklim değişikliği ile ilgili yaşanabilecek olumsuzluklara karşı gerekli önlemler alınarak modern sulama tekniklerinin uygulanmasına, yenilenebilir enerjinin (Güneş, Rüzgar, Biogaz vb.) önemine dikkat çekilerek gerekli çalışmaların yapılması istendi.

TARIM ÇALIŞMALARI


Toplantıda İlçemizde ekimi ve dikimi müsait olan kivi, ceviz, trabzon hurması, aromatik bitkiler, örtü altı sebze tarımı, lavanta ve biberiye üretiminin bilimsel araştırmalar çerçevesinde geliştirilmesi ve bu hususta Ziraat Fakültesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Mısır Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün koordineli çalışmalarına, Ziraat Bankasının üreticilere yönelik tarımı destekleyici kredi desteğinde bulunduğunu bilgisi verilmiş, TARSİM ve toprak tahlili uygulamasına önem verilerek mahalle muhtarlarının konuya gerekli önemi vermeleri belirtildi.


Muhtarlarımızın, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürlüğümüze yönlendirerek ihtiyaçlarının giderilmesinde gerekli kolaylığın sağlanmasında istişare halinde bulunulmasıda istendi.

ZİYARETLER

Toplantı sonrasında Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ve beraberindeki heyet ile birlikte; Sibel Yücesan’a ait 2022 yılında 2 yaşındaki 2250 fidanla tesis edilen 29 dekar alana sahip kapama kivi bahçesinde incelemelerde bulundu.Sibel Yücesan’ın eşi Mert Yücesan kivi bahçesi hakkında Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’ya kapsamlı bilgiler verdi. Kivi yetiştiriciliğinin toprak, su ve iklim koşullarının İlçemiz için son derece uygun olduğunu belirtilerek, kivi yetiştiriciliği konusunda toprak tahlili, modern sulama teknikleri, kaliteli ve nitelikli fidan seçimi, tarsim sigortası vb. çalışmaların ayrıntılı ve bilimsel yapılmasının önemini ifade eden Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Sibel Yücesan ve eşi Mert Yücesan’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.


Kaymakamımız Bekir Dınkırcı Çelikler Yumurta Pazarlama Limited Şirketi’ne ait 409.056 kapasiteli 7 kümeste mevcut 253.888 adet yumurta tavuğu bulunan işletmede de incelemelerde bulundu.Şirket sahiplerinden Uğur Çelik, işletme hakkında bilgiler verdi.


Sema Zorlu ve Sibel İnan’a ait 2022 yılında faaliyete geçen 500 kişi açık kır düğünü kapasiteli, 35 kişi yemek, toplantı vb. kapalı alan, 2 oda 12 kişi yatak kapasiteli Aymadarta Turizm Organizasyon Yeme İçme Faaliyetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketinde de incelemelerde bulunuldu. Şirket Sahiplerinden Sema Zorlu ve Sibel İnan işletme çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

KÖPEK BARINAĞINA İNCELEME


Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ve beraberindeki heyet, Boğazköy Mahallesinde sokak köpeklerine sahip çıkmak amacıyla kurulan, 250 kapasiteli mevcut 220 köpek bulunan Levent Akson’a ait barınakta da incelemelerde bulundu.

Levent Akson’a ait 2019 yılında 7 dekar alanda Chandler Ceviz çeşidiyle tesis edilen kapama ceviz bahçesi ile örtü altı narenciye meyve bahçesinide gezen Kaymakamımız Dınkırcı; Levent Akson bey ve ekibini tebrik etti.


YORUMLAR
Bir Yorum Yapın