İl Başkanı Fatih Sevindik 10 Kasım sebebiyle bir mesaj yayınladı..

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. Yıldönümü ile ilgili yayınladığı mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83. yıl dönümünde, özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz.Ülkemizin kurtuluşu için verdiği mücadele ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Mustafa Kemal Paşa bu […]

 İl Başkanı Fatih Sevindik 10 Kasım sebebiyle bir mesaj yayınladı..

10.11.2021 - 12:13

Güncelleme : 10.11.2021 - 12:13

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. Yıldönümü ile ilgili yayınladığı mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83. yıl dönümünde, özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz.
Ülkemizin kurtuluşu için verdiği mücadele ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Mustafa Kemal Paşa bu mücadelesiyle Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükselttiği nokta ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.
Atatürk, yapmış olduğu işler ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Türk milletinin kalbinde olduğu kadar, tüm dünya tarafından da kabul edilen büyük bir lider ve devlet adamı olarak tarihe geçmiştir. Genç nesillere emanet ettiği ve ‘En büyük eserim’ diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla ve de bilinçle bu kutsal emaneti bizden büyük bir onurla devralacaklarına, cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine olan inancım tamdır.
Ülkemizde Demokrasi ve Cumhuriyet anlayışının temellerini atan ve inşa eden Atatürk’ün ebedi âleme göç etmesini sadece fiziksel bir ayrılık olarak değerlendiriyoruz. Bu vesile ile bu ülkeyi bizlere yurt olarak bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz” de

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın