İlçe Hayat Boyu Öğrenme Haftası Açılış programı gerçekleşti

İlçe Hayat Boyu Öğrenme Haftası Açılış programı gerçekleşti İlçe Hayat Boyu Öğrenme Haftası programı kapsamındaki etkinliklere Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Lütfi Tansı ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yakup Kalaycı, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile  Seyfettin Kubilay Kültür Merkezi Konferans Salonunda […]

 İlçe Hayat Boyu Öğrenme Haftası Açılış programı gerçekleşti

02.06.2021 - 23:01

Güncelleme : 02.06.2021 - 23:01

İlçe Hayat Boyu Öğrenme Haftası Açılış programı gerçekleşti

İlçe Hayat Boyu Öğrenme Haftası programı kapsamındaki etkinliklere Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Lütfi Tansı ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yakup Kalaycı, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile  Seyfettin Kubilay Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.


  İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından,Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; Bölgenin sahip olduğu tarım, hayvancılık, turizm, ticaret ve sanayi potansiyeli nedeniyle Halk Eğitim Kurslarının kurslarının çeyize yönelik kurslar dışında artan oranlı istihdama ve üretime yönelik kursların olmasını, özellikle bayan kursiyerlerimizin bu kurslarda üreterek ev ekonomilerine katkı sağlayabileceklerinin önemini örnekleri ile açıklayarak bu konularda sektör temsilcileri ve konunun paydaşları ile interaktif bir çalışma yapılmasını talep ederek, sanayi kuruluşları ile işbirliği ve diyalog halinde olunmasını istedi.  

Toplantıda; 2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı sebebiyle afet bilinci ve farkındalık oluşması için;  Kamu Kurum ve Kuruluşların görev ve sorumlulukları, afet ve acil durumlar öncesi, sırası ve sonrası neler yapmamız gerektiği örneklerle anlatılarak konunun önemine değinildi.
 

Tarım, hayvancılık, spor, turizm alanlarında   hayat boyu öğrenmenin ekonomik hayata dair  örneklerini  açıklayarak ilgili kurumların yönetişim içerisinde bütüncül hareket edilmesi istenildi.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; Salgınla mücadele de başta maske, mesafe ve temizlik olmak üzere getirilen tedbir ve kurallara uymaya ve hem kendi sağlığımız, hemde toplum sağlığı açısından Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan aşı takvimine göre sırası geldiğinde MHRS veya E-Nabız’dan randevu alarak vatandaşaları mutlaka aşı olmaya davet etti.


  İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özer’in sunumu ile devam eden programda 2020-2021 yılında yapılan çalışmalar değerlendirilerek 2021-2022 eğitim – öğretim yılı Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetlileri hakkında bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalar belirtildi.

 Tüm paydaş kurum ve kuruluşların Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri noktasında koordinasyon içerisinde çalışmaların yürütülmesi, istihdama yönelik kursların açılması, İŞKUR ile işbirliği yapılarak mesleki beceri kazandıran kursların açılmasına, işsizlikle mücadele konusunda çalışmalar yapılmasını ifade edildi.


Program devamında katılımcılara Halk Eğitim Müdürlüğünün müzik dinletisi sunularak akabinde boks ve wushu alanında sporcular gösterilerde bulundular.


Salondaki programın ardından Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından yıl boyunca yapmış olduğu çalışmaların sergisi Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ve Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Lütfi Tansı ve diğer ilgililer tarafından açılışı yapıldı.

El emeği göz nuru eserler hakkında İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı görevli öğretmenlerden bilgi alarak, çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın