İlçemizde Koronavirüs Denetimleri Devam Ediyor…

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması, salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşıyor.  İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerine istinaden ülkemiz genelinde olduğu gibi İlçemizde de bugün Dinamik Denetim Süreciyle ilgili Kaymakamımız Bekir Dınkırcı […]

 İlçemizde Koronavirüs Denetimleri Devam Ediyor…

05.03.2021 - 20:22

Güncelleme : 05.03.2021 - 20:22

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması, salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşıyor. 

İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerine istinaden ülkemiz genelinde olduğu gibi İlçemizde de bugün Dinamik Denetim Süreciyle ilgili Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında Koronavirüs denetimleri gerçekleştirildi.

Denetimlere Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş,  İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Aka ve Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yavuz katıldı.      

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 03.03.2021 Dinamik Denetim Süreci Konulu Genelgesi ve Ekleri istinaden Kaymakam Bekir Dınkırcı, daire amirleriyle denetime çıkılmadan önce makamda kısa bir toplantı yaptı. Daire amirleriyle koronavirüsle topyekün mücadele konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak; Koronavirüsle mücadelede tüm kurum ve kuruluşlardan Dinamik Denetim Süreciyle ilgili gerekli çalışmaları, yapmalarını istedi.      

Farklı işkollarında faaliyet gösteren işletmelere gerçekleştirilen denetimlerde Kaymakam Bekir Dınkırcı; Sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına dikkat edilmesi, işyerlerinin bu kurallara uyulması konularında bilgilendirmede bulundu.

Koronavirüsle mücadele konusunda tüm paydaşların eşgüdümle ve alınan tedbirlere herkesin uymasının önemini belirterek işyerlerinin sahip olduğu özelliklere göre Sağlık Bakanlığımızın ve İçişleri Bakanlığımızın İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının karar, tedbir ve önerilerine uyulmasının önemini  örnekleriyle açıkladı. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın