İlçemizin yeni duble yolu 2021 yılında açılıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Halk54’e özel açıklamalarda bulundu. Arifiye’ye yapılmakta olan yeni duble yol hakkında bilgiler sunan Başkan Ekrem Yüce, 2 bin 100 metre uzunluğa sahip proje ile ilçe merkezi ulaşımlarına alternatif getireceklerini dile getirdi. Arifiye’nin trafik yükünün hafifleyeceğini de sözlerine ekleyen Yüce, 2021 yılında açılışının gerçekleşeceğini ifade etti. DUBLE YOL ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR […]

 İlçemizin yeni duble yolu 2021 yılında açılıyor

16.12.2020 - 23:23

Güncelleme : 16.12.2020 - 23:24

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Halk54’e özel açıklamalarda bulundu. Arifiye’ye yapılmakta olan yeni duble yol hakkında bilgiler sunan Başkan Ekrem Yüce, 2 bin 100 metre uzunluğa sahip proje ile ilçe merkezi ulaşımlarına alternatif getireceklerini dile getirdi. Arifiye’nin trafik yükünün hafifleyeceğini de sözlerine ekleyen Yüce, 2021 yılında açılışının gerçekleşeceğini ifade etti.

DUBLE YOL ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Bölgede devam eden çalışmalara ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Başkan Ekrem Yüce, “Arifiye her geçen gün gelişen bir yapıya sahip. Dolayısıyla ilçemiz ulaşımlarına yeni bir alternatif oluşturmak için çalışmalarımızı başlattık. SASKİ ile yağmursuyu hatları çekilerek işlemler tamamlandı. Kazı ve dolgu çalışmalarımızda da sona gelindi. Ekiplerimiz şehir genelinde yoğun mesai harcayarak asfalt yenileme işlemlerine devam ediyor. 2 bin 100 metre uzunluğa, 20 metre genişliğe sahip olacak duble yol ile ilçe merkezi ulaşımlarına duble rahatlık getireceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

“BÖLÜNMÜŞ YOLLARIMIZI ÇOĞALTIYORUZ”
Başkan Ekrem Yüce, “Terminal Kavşağı’ndan Tank Palet Fabrikası’nın hemen arkasından yol boyunca devam edip Demir Yolu Üst Geçiş Köprüsünde son bulacak projemiz Atatürk Caddesi’ne de alternatif olacak. Ulaşımda yenilikçi adımlar atmak adına çalışıyoruz. Duble yol rahat ve sağlıklı ulaşımların en önemli sacayağı. Bu doğrultuda mevcut çalışmalarımız da var. İnşallah Sakarya’mıza yenilerini de ekleyeceğiz. Arifiye’ye kazandıracağımız duble yol ile hem yeni bir giriş hem de bölünmüş yol ağımızda büyüme demektir. Yeni ulaşım ağları sayesinde Sakarya’mızın araç trafiğini en aza indirmeye devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın