İngilizce Yaz Okulu’nda Eğlenceli Dersler

Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul ve ortaokul öğrencileri için yaz döneminde İngilizceyi eğlenerek öğrenebilecekleri EBA Çevrim İçi İngilizce Yaz Okulu’nu başlattı.  EBA platformu üzerinden 1 Temmuz tarihi itibariyle yayınlanan İngilizce Yaz Okulunda öğrenciler kendi hesaplarından giriş yaparak seviyelerine uygun dersleri takip edebiliyorlar. A1 ve A2 düzeyinde 4 temel dil becerisini içeren dersler, kendi kendine öğrenmeye uygun […]

 İngilizce Yaz Okulu’nda Eğlenceli Dersler

08.07.2020 - 0:43

Güncelleme : 08.07.2020 - 0:43

Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul ve ortaokul öğrencileri için yaz döneminde İngilizceyi eğlenerek öğrenebilecekleri EBA Çevrim İçi İngilizce Yaz Okulu’nu başlattı. 

EBA platformu üzerinden 1 Temmuz tarihi itibariyle yayınlanan İngilizce Yaz Okulunda öğrenciler kendi hesaplarından giriş yaparak seviyelerine uygun dersleri takip edebiliyorlar. A1 ve A2 düzeyinde 4 temel dil becerisini içeren dersler, kendi kendine öğrenmeye uygun e-etkinliklerden oluşuyor.

Sıralı anlatımlarla eğlenceli olarak sunulan her dersin sonunda öğrenciler öz değerlendirme yaparak bir sonraki derse geçebiliyor. Öğrencilerin yaz döneminde yabancı dilden uzak kalmaması ve yıl içindeki bilgilerinin pekiştirilerek geliştirilmesinin amaçlandığı yaz okulu hafta içi her gün 31 Temmuz’a kadar devam edecek.

Türkiye’nin dört bir yanından aralarında ilimizden İngilizce öğretmenlerinin de yer aldığı gönüllü öğretmenlerin katılımıyla; MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Yabancı Dil Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Merkezi (YDE-ARGEM) koordinesinde, YEĞİTEK e-içerik geliştirme ekibi ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan EBA Çevrim İçi İngilizce Yaz Okulu öğrencilerin eğlenirken öğrenmesi temeline dayanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş yabancı dil öğreniminde sürekliliğin önemine  dikkat çekerek, ingilizce yaz okulunun çocuklarımızın yabancı dil eğitimine fayda sağlayacağını ifade etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın