Katlı Pazar da, Esnaf istemezse bir çivi bile çakılmayacak

LC Haber Ajansı’nın gündeme getirdiği katlı Pazar yeri ile ilgili Katlı Pazaryeri Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet DEMİR, Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer KABACAN ve Seyyar Giyim Eşyası Satıcıları Odası Başkanı Yekta TEPE bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamalarda esnaf istemediği sürece bir çivi bile çakılamaz vurgusu yapıldı. Bizim talebimiz, çevremizin güzelleşmesi diyerek söze […]

 Katlı Pazar da, Esnaf istemezse bir çivi bile çakılmayacak

04.11.2021 - 21:27

Güncelleme : 04.11.2021 - 21:28

LC Haber Ajansı’nın gündeme getirdiği katlı Pazar yeri ile ilgili Katlı Pazaryeri Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet DEMİR, Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer KABACAN ve Seyyar Giyim Eşyası Satıcıları Odası Başkanı Yekta TEPE bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamalarda esnaf istemediği sürece bir çivi bile çakılamaz vurgusu yapıldı.

Bizim talebimiz, çevremizin güzelleşmesi diyerek söze başlayan Mehmet Demir; ‘’ Son günlerde bir kamuoyu oluştu. Yıkım algıları gelişti. Bizim taleplerimiz; yıkım ile alakalı olmadı hiçbir zaman. Taleplerimiz çevremizin güzelleşmesi yönündeydi. 793 no.lu sokak çok atıl durumda ve çıkmaz sokak haline getirilmiş, bir arazi sac ile kapatılmış, orası berbat durumda. Buraların güzelleşmesi ile alakalı talep ve çalışmalarımız oldu bu güne kadar. Yetkililerden sonuç alamadık. Önümüze katlı Pazar yeri yıkılsın algısı koyuldu. Burası esnafın özel kapalı mülküdür. Belediyemiz ve yetkililer tarafından esnafın yararına olacak bir proje ile gelinirse esnaf kabul eder, biz buna hiçbir zaman karşı olmadık, fakat bizim taleplerimize karşı sadece yıkım algısıyla balon haberlerle sürekli gündem de böyle konular oluşuyor. Biz bunu istemiyoruz. Biz defalarca görüşmeler yaptık. ‘’ ifadelerini kullandı.

Sebze Ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan birlik olup ayakta tutalım çağrısı yaptı. Kabacan açıklamasında şu ifadelere başvurdu; ‘’ Son 2 3 gündür kamuoyunu meşgul eden ve esnafımızı yakından ilgilendiren katlı Pazar yeri sorunu var. Katlı Pazar yeri hemen yarın yıkılacak algısı oluştu. Böyle bir şey yok. Belediye başkanımız ben esnafın aleyhine hiçbir şey yapmam dedi. Esnaf isterse yıkarım, esnaf istemezse ne bir çivi çakarım, ne bir çivi sökerim, esnafın yanındayım dedi. Bizde kendisine böyle düşündüğü için teşekkür ettik. Başkanın yaptığı açıklamalar yanlış anlaşılmıştır diye düşünüyorum. Yıkılması gibi bir durum söz konusu değil, projeler yapılması gerekiyor. Katlı Pazar yerinin acilen bakıma ihtiyacı var. Çıkmaz sokakların açılması lazım, yolların düzenlenmesi lazım. Bunları belediyenin yapması lazım. Esnaf mevcut binadan memnun. Bazı arkadaşlarımız yıkılsa iyi olur diyor bazı arkadaşlarımız kesinlikle istemiyor. Esnafın istemediği hiç bir şeyin yanında yer almayız. Belediyeden bir talep yok, yıkalım denilmedi. Esnaf isterse bu konuyla ilgili her türlü desteği veririz diyor. Yılardır hizmet veriyoruz, istenilen her şeyin bulunduğu bir Pazar yeri. Birlik olup ayakta tutalım. ‘’

Seyyar Giyim Eşyası Satıcıları Odası Başkanı Yekta TEPE; ‘’Esnaf arasında anlaşırsa ben belediye olarak başkan olarak yardımcı olurum denildi. Katlı Pazar yarın yıkılıyor gibi bir algı oluşturuldu. Bbu algı ticaretimize zarar verir. Kim daha modern bir çarşı olmasını istemez. Ulaşım kolay olsun, altı otopark olsun herkes ister. Tabi zorlukları da var çok insan buradan ekmek yiyor. Bunu tartışıp konuşmaktan sorun olmaz. Ancak yarın yıkılacak algısı ticaretimize zarar verir. Buna karar verecek olan tapu sahipleridir esnaftır. Arkadaşlarımız kendi aralarında bir karar verirse ne gerekiyorsa biz esnafımızın yanında oluruz. Bizim görevimiz esnafın huzurunu sağlamaktır.’’  Dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın